Anett Kontaveit võitis, aga läbi suurte raskuste

Anett Kontaveit. / Foto: EPA/Scanpix

Rooma tenniseturniir algas Anett Kontaveidile (14. asetus) võidukalt, aga vaevalt keegi oskas arvata, et Mona Barthel (WTA 85.) valmistab Eesti esireketile nii palju peavalu. Kaks tundi ja 10 minutit kestnud mäng lõppes 4:6, 6:4, 6:4.

Või on tänase mängu kohta õigem öelda, et Kontaveit ise valmistas endale peavalu. Anetti suurepärasest vormist Stuttgardi turniiril ei olnud palju järel – hea mäng kajastus igas geimis ühes-kahes punktis, aga tervikuna oli see liimist lahti. Kui mitmel eelmisel turniiril oli Anett hästi realiseerinud murdepalle, siis täna polnud algul ka viga, aga kolmandas setis jättis ta kahes geimis realiseerimata kaheksa murdepalli, nende hulgas 40:0 ja 40:15 edu. Lõpuks vajalik murre tuli, aga vastase abiga: seisul 3:3 tegi Barthel kaks topeltviga ja veel ühe jämeda eksimuse.

Esimestest geimidest alates paistis silma, et Anetti ründemäng ei olnud terviklik. Vahel mängis ta vastase täielikult auti, aga i-le jäi täpp panemata. Eks Kontaveidil on ka varem esinenud ebakindlust drive volley löömisel, kuid täna oli nende realiseerimine üsna kohutav. Bartheli teene oli võib-olla ainult selles, et ta suhteliselt edukalt ründas Anetti teist servi, aga pikkuse eelisele vaatamata jäi sakslanna servi näitajate poolest alla. Esimeses setis jäi Kontaveit 0:2 taha, aga viigistas kohe. Seti otsustav murre tuli Bartheli kasuks Anetti servil seisul 4:5.

Teise seti algul nähti kolme murret järjest, aga õnneks sai Anett siis pidama, kui päästis seisul 2:1 murdepalli. See edu säiliski seti lõpuni, ehkki viimane geim seisul 5:4 oli taas ärev. Kolmas sett oli pöidlahoidjaile võib-olla kõige närvilisem – kaheksast realiseerimata murdepallist juba kirjutasime. Peab ütlema, et enamik neist jäi kasutamata Anetti enda lihtvea tõttu. Aga ütleme nii, et lõpp hea, kõik hea. Siit on võimalik Rooma turniiril ainult paremaks minna! Ning ega Miami turniir ei alanud kuigivõrd veenvamalt, kuid seal jõudis Kontaveit poolfinaali.

Veidi statistikat ka. Kontaveit lõi 7 ässa ja tegi 2 topeltviga (mõlemad oma esimeses servigeimis!), vastane vastavalt 5 ja 7. Esimese servi õnnestumisprotsent Anettil parem – 65 ja 61%, aga võidetud punkte esimeselt pallingult vastavalt 66 ja 75%. Kuid teiselt servilt teenis Kontaveit rohkem punkte – 50 ja 42%. Murdepalle realiseeris Anett 13st 4 ja Barthel 9st 3. Üldpunktid olid täna aga Anetti kahegeimilisele paremusele vaatamata viigis 100:100. Hea ümmargune tulemus!

Harri Neppi: nii palju valesid otsuseid

Mõistagi tunnistas ka eksperdist treener Harri Neppi, et Kontaveidi esitus jättis soovida. “Ta tegi võrgus nii palju valesid otsuseid,” tõi Neppi esimese põhjuse, miks mäng pikaks ja raskeks kujunes. “Kogu aeg lõi valele poolele. Siis hakkas vist sellest kartma ka ja vahepeal ei julgenud üldse lüüa. Aga vastane tuli õnneks ise appi. Eks sellepärast Barthel ongi maailmas 85. kohal, et ta taolisi mänge enda kasuks pöörata ei suuda, isegi kui vastane selleks võimaluse annab.”

Neppi sõnul ei saa päris võrrelda, kas Anett on kehvemini mänginud kui Stuttgardis. “Tingimused on ikka erinevad. Sees põrkab pall liivaväljakul teistmoodi. Talle võib-olla sobis seal paremini. Nii palju tuleb muidugi lisada, et vastane jooksis väga hästi ja kui pead mitu korda ründama, siis tulevad ka vead,” lisas Neppi.

Kontaveidi 2. ringi vastane selgub alles homme, kui mängivad Anastassia Pavljutšenkova (Venemaa) ja Maria Sakkari (Kreeka).