fbpx
Close

Djokovic ei andnud Tsitsipasele võimalust

Novak Djokovic (vasakul) ja Stefanos Tsitsipas pärast Madridi finaali. / Foto: EPA/Scanpix

Madridi turniiri meeste üksikmängu finaalis alistas maailma esireket Novak Djokovic (Serbia) Stefanos Tsitsipase (Kreeka, 8) 6:3, 6:4.

Selle võiduga püüdis Djokovic kinni hispaanlase Rafael Nadali – pärast tänast on mõlemal mehel võrdselt 33 Masters 1000 turniiri tiitlit. Djokovic naasis ka võidulainele – pärast Australian Openi võitu polnud serblane ühelgi turniiril esikohta saanud.

Kui poolfinaalis Nadali vastu murdis Tsitsipas kuus korda vastase pallingu, siis täna ei olnud tal Djokovici vastu isegi ühtki murdepalli! Ainult viimases geimis, kus seisul 4:5 üritas Tsitsipas meeleheitlikult kohtumist päästa, sai ta vastase servil kätte seisu 40:40 – enne ei olnud ta isegi sellist seisu kordagi saavutanud. Kuigi Djokovic ei ole liivaväljakul oma pallingul olnud liiga veenev, siis täna oli ta selles elemendis laitmatu.

“Olen väga rahul,” tunnistas Djokovic. “Ütlesin pärast poolfinaali, et see oli väga tähtis võit minu enesekindluse taastamiseks. Ma ei ole pärast Austraaliat mänginud oma parimat tennist, nii et sel nädalal sain oma taseme uuesti kätte.” Alati tagasihoidlik Djokovic kiitis vastast, kelle vastu oli tal vaja endast parim anda. “Tal oli eile väga raske mäng, mis kestis üle kesköö. Tundus, et täna ta ei olnud enam nii terav. Loodan nüüd Roomas oma võiduseeriat jätkata.”

Finaalikaotusele vaatamata tõuseb Tsitsipas järgmisel nädalal maailma edetabelis oma karjääri kõrgeimale, 7. kohale.

scroll to top