fbpx
Close

Järgmisel nädalal tuleb Tallinnas tugevam W40 turniir

Viktoria Kuzmova mängimas Tallinn Openil. Nüüd on ta Paf Openil esimese asetusega. / Foto: Igor Pissarev

Tallinki tennisehallis peetakse teist nädalat järjest ITF-i W40 turniiri, kuid järgmise nädala võistlus, mis kannab nime Paf Open, on käesoleva nädala jõproovist koosseisu poolest tugevam.

Seda oli ka arvata, sest sel nädalal olid pea kõik maailma TOP200 tennisistid mängimas Austraalias slämmiturniiri kvalifikatsiooni, aga nüüd naasevad paljud Euroopasse ja mängivad ITF-i turniiridel. Paf Openile on ennast üles andnud kolm teise saja mängijat: Viktoria Kuzmova (Slovakkia, WTA 134.), Chloe Paquet (Prantsusmaa, 164.) ja Sinja Kraus (Austria, 196.). Samuti on kohal Mona Barthel (Saksamaa, 224.), kes on edetabelis kõrgemal kui selle nädala turniiri esimene asetus Lesley Pattinama Kerkhove (Holland). Järgmisel nädalal on Pattinama Paf Openil asetatud alles kuuendana, kui kõik nimetatud kohale tulevad.

Nii Kuzmova, Paquet, Kraus kui ka Barthel kaotasid Australian Openi kvalifikatsiooni esimeses ringis ja seega jäi neli palju aega Euroopasse naasmiseks ja uuel turniiril osalemiseks. 32-aastane Barthel, kes on neist tuntuim mängija ja parimal ajal (märts 2013) olnud maailma 23. reket, kaotas Melbourne’is Horvaatia tõusvale tähele Petra Marcinkole (vanus 17), kes on mullune Australian Openi noorteturniiri võitja. Kuid ka Marcinko põhiturniirile ei pääsenud.

Esimesena asetatud Kuzmova mängis kaasa ka sügisel WTA 250 turniiril Tallinn Open, kus võitis kvalifikatsioonis kaks mängu, kuid kaotas põhiturniiri avaringis hiinlanna Shuai Zhangile.

Lisame veel, et endine maailma 12. reket Yanina Wickmayer (Belgia, WTA 321.) peaks alustama Paf Openit kvalifikatsioonist, aga kui ta jõuab selle nädala turniiril finaali, saab ta nn special exempt pääsme otse põhitabelisse.

Vaadake Paf Openi osavõtjate nimekirja siit.

scroll to top