fbpx
Close

Sebastian Kordal on kodus tänase vastase nimeline kass

Sebastian Korda Roland Garrosi 3. ringi mängus. / Foto: EPA/Scanpix

Roland Garrosi 1992. aasta finalist ja 1998. aasta Australian Openi võitja Petr Korda on uhke, et nüüd on ka tema poeg Sebastian jõudnud tasemele, kus teda võib juba tippsportlaseks pidada.

Kui Prantsusmaa lahtiste kodulehekülje ajakirjanik helistas Petr Kordale, hoiatas 52-aastane tšehh, et tal ei pruugi intervjuuks kogu aeg tähelepanu jätkuda, sest ta vaatab samal ajal telerist, kuidas tema tütred Jessica (27) ja Nelly (22) saavad hakkama golfi profiturniiril New Jerseys. Nelly on praegu maailma naisgolfarite edetabelis teisel ja Jessica 22. kohal. Sebastian on oma senise tulemusega kindlustanud ülejärgmisel nädalal edetabeli 132. koha, aga meeste tennis on ka tasemelt tihedam kui naiste golf.

Ilmselt rohkem punkte noor Korda Pariisist ei teeni, sest tänasel pühapäeval on tema vastane kaheksandikfinaalis turniiri 12-kordne võitja ja tiitlikaitsja Rafael Nadal. Hispaania staar on ka Sebastiani iidol, kelle auks pere pani oma kassile tema nime. “Kuulete, kuidas Rafa praegu siin näugub,” ütles Petr Korda intervjueerijale, kes võis 10-aastase kassi häält vabalt kuulda. Kui Korda-seenior oleks mänginud profitennist sama kaua, kui näiteks Roger Federer, siis oleks temagi võinud väljakul Nadaliga kohtuda, aga ta pani karjäärile punkti juba 1999. aasta suvel 31-aastasena. Hiljem saadud võistluskeeld keelatud aine nandroloni tarvitamise eest seda otsust ei mõjutanud.

Sebastian on pere lastest ainus, kes tegeleb sama alaga, mis isa ja ema (Regina Rajchrtova-Kordova, parim koht maailma edetabelis 26.). Ta tuli 2018. aastal juunioride Australian Openi võitjaks, aga täiskasvanute seas tegi läbilöögi alles nüüd, Pariisis. “Kui vaatan poja mänge tribüünilt, siis olen rahulikum, aga telerist või veel hullem, livescore’ist tulemust vaadata on palju närvilisem,” ütles Korda-seenior.

Petr ja Sebastian Korda pärast poja võitu juunioride Australian Openil. / Foto: ATP

Kuigi nüüd on Kordade peres kõik lapsed tippsportlased, ütles Petr, et nad abikaasaga ei sundinud neid kuidagi sporti tegema. Ka Sebastianist ei pidanud tingimata saama tennisist, kuni 10-aastaseks saamiseni mängis ta hoopis jäähokit. Tennisele läksid Sebastiani mõtted alles siis, kui ta ükskord nägi isa US Openil juhendamas Radek Stepanekit. “Minu vanemad on imelised. Võlgnen neile tänu selle eest, mida olen saavutanud,” ütles Sebastian.

Tänane matš on Petr Korda silmis eriline. “Ta hakkab mängima härra Nadali kodus. Mida muud saaksin öelda?” Mõistagi viitas Korda sellele, et alates 2005. aastast Roland Garros ongi Nadali kodu, sest siin ta teistele suurt sõnaõigust ei anna. Petr ise mängis 1997. aastal viis setti Wimbledonis selle turniiri toonase valitseja Pete Samprasega. Kuid ta leiab, et kahel mängul on siiski erinevus: “Kui mina kohtusin Pete’iga, olin juba kogenud proff. Sebist (Sebastiani hüüdnimi – toim) alles saab mängija. Tal kulub veel üks-kaks aastat, et tennist õppida.”

Kuid isa sõnul ei tohiks Sebastian tänast mängu ka nii võtta, et on lihtsalt õnnelik võimaluse eest Nadaliga kohtuda. “Ta võib mängida vabalt, sest võidukohustust pole. Aga sa pead väljakule tulema ikkagi suhtumisega, et “ma tahan võita Nadali”. Mitte lihtsalt mängida, vaid anda endast parim. Kui võidab Rafa, siis on ikka fantastiline, sest ta saab hindamatuid kogemusi,” ütles isa.

Sebastian avalikustas sel nädalal, et oli oma tiimile lubanud: kui ta läbib kvalifikatsiooni ja jõuab põhiturniiril 3. ringi, siis ujub pärast turniiri Prahas Vltava jões Karli silla (Praha kesklinna ajalooline vaatamisväärsus – toim) all. Intervjueerija küsis, kas Petr ei tahaks koos pojaga ujuma minna? “Mulle räägiti sellest lubadusest. Kui aus olla, on mul temast kahju, sest oktoobrikuus Praha külmas vees ujumine nõuab head tervist. Nii et mina jään sellest kõrvale!” vastas isa.

Kuid võib-olla muudab Petr meelt, kui Sebastian täna Nadali võidaks…

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kommenteeri
scroll to top
Inline
Inline