Kolme mänguga ainult 15 geimi loovutanud Novak Djokovici ootab nüüd tõsisem katsumus

– Novak Djokovic | Foto: Zumapress.com/Scanpix

Maailma esireket Novak Djokovic (Serbia) on Prantsusmaa lahtistel jõudnud kaheksandikfinaali geimide vahega 54:15.

Djokovic on olnud täpne – igas mängus on ta loovutanud viis geimi ning laupäeval oli tulemus Daniel Elahi Galani (Kolumbia, ATP 153.) vastu 6:0, 6:2, 6:3. Korraldajad proovisid selles kohtumises midagi seninägematut – hakkasid katust sulgema nii, et mängu ei katkestatud. Aga lõpuks tuli ikkagi katkestada, sest vihm läks tugevamaks ja kuna ühe väljakupoole tagumine osa polnud veel vihmast kaitstud, siis Galan libises vigastusohtlikult. Selle peale ütles Djokovic ise pukikohtunikule, et näete, jätkata ju ei saa. Pärast 10-minutilist pausi jätkus mäng aga sarnaselt, kuigi Galan pani natuke tugevamini vastu.

Djokovicil on seni olnud ka lihtsad vastased, edetabeli põhjal oli neist senistest tugevaim leedulane Ricardas Berankis (ATP 66.). Aga 1/8 finaalis on serblasel juba raskem, sest ta kohtub maailma 16. reketi Karen Hatšanoviga (Venemaa, 15). Djokovic on Hatšanovile kaotanud 2018. aasta Pariisi Mastersi finaalis, aga ülejäänud neli mängu võitnud. Kuid ükski neist pole toimunud saviliival.

Heas hoos olid laupäeval ka need kaks mängijat, kes on ülemises tabelipooles ilmselt Djokovicile kõige ohtlikumad – Stefanos Tsitsipas (Kreeka, 5) ja Andrei Rublev (Venemaa, 13). Rublev kulutas Kevin Andersoni alistamiseks kolm kiiret setti, aga Tsitsipas veel vähem (2,5 setti), sest tema vastane Aljaz Bedene (Sloveenia) loobus seisul 6:1, 6:2, 3:1. Samamoodi sai Grigor Dimitrov (Bulgaaria, 18) seisul 6:1, 6:3 loobumisvõidu Ricardo Carballes Baenalt (Hispaania), kel oli veel jalgades viietunnine 2. ringi mäng Denis Shapovaloviga (Kanada, 9).