fbpx
Close

Saara Orav ja Katriin Saar kaotasid dramaatilise paarismängu teisena asetatud paarile

– Saara Orav ja Katriin Saar / Foto: Toomas Kuum

Naiste ITF turniiri Paf Openi kolmapäevase võistluspäeva lõpetasid paarismängud. Tõelise trilleri pakkusid publikule Saara Orav ja Katriin Saar.

Saara Orav/Katriin Saar, kes eelmisel aastal võitsid ja sel aastal jõudsid finaali suvisel Merko Openil pidid loosi tahtel kohe kokku minema teisena asetatud Hollandi-Venemaa paariga Suzan Lamens/Anna Pribylova. Muideks Pribylova on Paf Openi üksikmängu mänguliigis esimese ja Lamens teise asetusega. Peab ütlema, et kõikidest seni turniiril nähtud paarismängudest oli tegemist kõrgeima kvaliteediga mänguga. Esimeses setis demonstreerisid Orav/Saar suurepärast koostööd. Tõrjel ja servil oli pea eksimatu Saar, mida toetas Orav efektiivse võrgumänguga. See tekitas vastaste mängus segadust. Tänu sellele sett Eesti paarile 6:3. Teine sett kulges algselt samuti eestlannade dikteerimisel kuni seisul 5:4 teeniti ka matšpall, mis paraku jäi Saare lihtvea tõttu realiseerimata. Teise seti saatuse otsustas kiire lõppmäng. Algus oli lootustandev. Eesti paar juhtis 5:2, ent vaatamata heale seisule polnud veel sellist tunnet, et mängu saatus on otsustatud. Järgnevad viis punkti vastastele ja mängu saatus jäi pika tie-break’i otsustada. Selle võib kokku võtta järgmiste märksõnadega: Eesti paari eduseis 8:4, matšpall seisul 9:8, hollandlanna Lamensi aktiivne võrgumäng ja kompromissitus, eestlannade passiivsus otsustavatel punktidel… Otsustav sett Lamens/Pribylovale 11:9.

Lissi Kubre ja Helena Narmont suutsid tõsist vastupanu oma avaringi mängus osutada Valgevene duetile Viktoryia Kanapatskaya/Katyarina Paulenkale eelkõige esimeses setis, kus tuldi 1:4 kaotusseisust välja ja jõuti seisul 6:5 Lissi Kubre servil kahe settpallini, mis jäid kahjuks realiseerimata, kusjuures oma passiivsuse tõttu. Järgnenud kiire lõppmängu alguses polnud aga meie neidudel lihtsalt õnne, sest kolmest esimesest punktist kaks läksid vastastele läbi võrgutripsu (!) ja viigiseisuni ei enam jõutud. Sett Kanapatskaya/Paulenkale 7:6(5). Teises setis jäädi kohe alguses servimurdega taha ja kuna vastased hoidsid oma pallingut, siis ka teine sett neile tulemusega 6:3.

Desire Pärn/Diandra Suitso kaotasid esimesena asetatud Ekaterina Kazionova/Ekaterina Shalimovale (Venemaa) 1:6 3:6.

Seega ainsana osaleb paarismängu veerandfinaalis Eesti tennisistidest Elena Malõgina, kes võitis oma avaringi kohtumise koos Polina Bakhmutkinaga (Venemaa, 4) juba eile.

scroll to top