fbpx
Close

Favoriidid said teise ringi – kes võitis napilt, kes lausa nulliga

Robin Parts pidi edasipääsuks pingutama kolm setti. / Foto: Igor Pissarev

Arvata oli, et Eesti meistrivõistluste üksikmängu avaring suuri üllatusi ei too, kuid osa favoriite pidid teistest rohkem pingutama.

Meeste üksikmängus vast Carl Bret Parko (8) peamiste soosikute hulka ei kuulu, aga just tema heitlus Samuel Mandelkorniga oli päeva nael põnevuse mõttes. Mandelkorn juhtis otsustavas setis 5:4, siis läks ette Parko 6:5, jättis kasutamata matšpalli, aga suutis tie-break’i eelkõige tänu osavatele tilkpallidele enda kasuks kallutada 7:4. Lõpptulemus 2:6, 6:4, 7:6 näitab, et Mandelkornil olid head šansid, kui ta võitis isegi ühe geimi rohkem.

Viiendana asetatud Robin Parts peaks rohkem favoriitide sekka kuuluma, kuid ka tema kaotas esimese seti Kristo Kullile. Selle mängu lõpus nii suuri seiklusi polnud – Parts võitis 5:7, 6:1, 6:4.

Esinelikust – Kristjan Tamm (1), Markus Mölder (2), Siim Troost (3) ja Johannes Seeman (4) – ei loovutanud keegi üle nelja geimi, aga Tamm ja Mölder võitsid oma mängu juba pühapäeval. Need kaks meest keskenduvad ainult üksikmängule, sest paarismängus kaasa ei tee.

Naiste üksikmängus polnud avaringis ühtki kolmesetilist mängu. Ettearvatult oli tasavägiseim Laura Rahneli heitlus Gerda Reinaruga (8). Rahnel, kes eile servis paarismängus üsna kohutavalt, oli täna ennast parandanud, aga võitis siiski eelkõige tänu paremale tõrjele ja tagajoonemängule. Tulemuse oli 6:2, 7:6 ja nagu Tennisnet juba laupäeval kirjutas, ei lugenud selles paaris asetus. Asetamata on ka Helena Narmont, kes oma vastase 6:0, 6:0 alistas ja nüüd kohtub 2. ringis Rahneliga. Ilmselt on sellest kohtumisest oodata homse võistluspäeva kõige tasavägisemat mängu, kuigi intrigeeriv on ka Elisabeth Iila (3) ja Valeria Gorlatši vastasseis.

Tiitlikaitsjal Maileen Nuudil oli vast natuke tõsisem vastane ja seetõttu ta nulliga ei võitnud, alistades Marie Johanna Lapimaa 6:2, 6:2. Kuid kahe nulliga võidu said lisaks Narmontile ka Iila ja Grete Gull (5), eilsel päeval said sarnase võidu Elena Malõgina (1) ja Andrea Roots (4). Kindel ei olnud Anet Angelika Koskeli (6) võit, kuid ta ei pidanud kaua mängima, sest tema vastane Kätriin Reinvald loobus teise seti algul vigastuse tõttu. Seis oli Koskeli poolt vaadatuna 7:5, 0:1.

Poolfinalistid selgusid täna segapaarismängus. Nagu oleme mitu korda maininud, tekitas ka selles mänguliigis asetus mõnevõrra kahtlust ja täna kaotasidki esimesena asetatud Robert Raag/Anna Maria Tottrup Kert Kilumetsale ja Gullile 3:6, 3:6. Kuid kahe saarlase edu ei olnud tegelikult üllatus. Sarnaselt ei olnud üllatus ka Sten Hiiesalu ja Rahneli 6:3, 6:0 paremus Villem Aadamsoo/Iila (4) vastu. Asetatutest pääsesid poolfinaali Aleksandr Kvitš/Gorlatš (2) ja Denis Maijorov/Andrea Roots (3).

Lisaks Tammele, Mölderile ja Malõginale ei mängi segapaari seekord ka Nuudi, kes on selle mänguliigi kolmekordne Eesti meister (2018, 2021, 2023). Kuid seda kõigil juhtudel koos Karl Kiur Saarega, kes tänavu kaasa ei tee. Kui aga teised ei osale üldse paarismängus, siis Nuudi on naiste paarismängus koos Tottrupiga jõudnud poolfinaali.

Kõiki tulemusi ja homset ajakava näete siit.

scroll to top