fbpx
Close

Naiste paarismängus intriig juba õhus: pühapäeval kohtuvad mullused finalistid

Naiste paarismängu mullused võitjad Laura Rahnel (vasakul) ja Grete Gull. / Foto: Igor Pissarev

Eesti tennise meistrivõistlused on kestnud ainult kaks päeva, aga juba kolmandal päeval ehk pühapäeval lähevad naiste paarismängus vastamisi mullused finalistid: võitjad Grete Gull/Laura Rahnel ja neile finaalis kaotanud, aga varem kolm korda kulla võitnud Anet Angelika Koskel/Helena Narmont.

Niisugune võimalus tuleb ainult sellest, et kodune edetabel pole päris objektiivne, kui näiteks Eesti Billie Jean King Cupi naiskonda kuuluv ja mullu paarismängu kullale üksikmängu pronksi lisanud Rahnel on selles rankingus üksikmängus 21. ja paarismängus 25. Kuid midagi pole teha, tunnistas ka Eesti Tennise Liidu peasekretär Allar Hint. “Eesti edetabel tuleneb kohtadest maailma edetabelis ja seejärel Eestis peetavate täiskasvanute võistluste tulemustest,” ütles Hint. “Rahnel on aga Eestis harva mänginud ning rahvusvaheliselt peamiselt osalenud noorteturniiridel. Tal ei ole maailma edetabelis punkte.”

Samamoodi on Eesti edetabelis enda taseme kohta üpris taga Narmont, kuid paarismängus nad Koskeliga siiski kolmanda asetuse said. Narmont õpib Ameerikas, Eestis osaleb turniiridel harva ning WTA ja ITF-i edetabelikoha ta mõni aeg tagasi kaotas. Naljaga pooleks ütles Hint: “Nojah, vehklejad otsustasid edetabelit mitte arvestada, aga meie lähtume kehtestatud reeglitest.”

Gull/Rahnel alistasid täna kogenud Helina Lille ja Liina Suurvariku 6:3, 6:3 ning Koskel/Narmont kuu aega tagasi Tennis Europe’i U16 turniiri võitnud Kiira Paškovi ja Eleanora Roosi 6:2, 6:2. Kuid oli ka üks üllatus – neljandana asetatud Andrea ja Adriana Roots kaotasid Nora Olivia Adamsonile ja Marie Johanna Lapimaale 6:0, 3:6, 5:7.

Meeste paarismängus on ka tegelikult pühapäeval väike intriig, sest suurfavoriidid Johannes Seeman/Siim Troost kohtuvad Alexander Georg Mändma ja Robin Partsiga, kes võib-olla on üldse neile kõige kardetavamad vastased. Mullu finaalis Seeman/Troosti võtnud Daniil Glinka ja Karl Kiur Saar seekord kaasa ei tee.

Märgime ka ära, kes said üksikmängus kvalifikatsioonist edasi. Meestest olid need Marten Murrand (8), Petrik Tamtik, Hendrik Katmuk (7) ja Indrek Herman Raudkivi, naistest Kadi Liis Saar, Kätriin Reinvald (8), Mia Elise Pink ja Adriana Roots. Edasi ei saanud meestest kuus ja naistest seitse kvalifikatsiooni kõrgema asetusega mängijat. Seega on edetabel natuke sassis ka tagumises otsas (sellest kirjutasime ka eile), ent nagu öeldud, ei hakka keegi saavutatud punkte ümber mängima.

Mängud algavad pühapäeval Tallinna Kalevi väljakutel kell 9. Laupäeval segas ajakava taas vihm, aga enne pimedust jõuti kohtumised lõpuni. Nii pole ka kindel, et pühapäeval ajakava paika peab, kuid loodame. Vaadake tabeleid ja ajakava siit!

scroll to top