Katriin Saar ja Elena Malõgina murdsid hea esitusega end Paf Openi veerandfinaali

– Elena Malõgina / Foto: Igor Pissarev

Naiste ITF turniiril Paf Open heitles täna kolm Eesti tennisisti pääsu eest kaheksa tugevama hulka: Katriin Saar, Elena Malõgina ja Lissi Kubre.

Katriin Saar (WTA 1113.) kohtus Läti tennisisti Margarita Ignatjevaga (WTA 1070.). Varem oldi juunioride klassis kohtutud kahel korral ja mõlemad matšis osutus võitjaks Saar. Esimeses ringis lülitas Ignatjeva konkurentsist kaheksandana asetatud tšehhitari Aneta Laboutkova. Esimene sett pikki pallivahetusi palju ei nähtud, tundus justkui oodatakse midagi. Nii jõuti 5:4-ni Saare kasuks ja ilma servimurreteta. Mängupildi järgi oli varu rohkem Saarel ja seti lõppfaasis hakkaski ta rohkem võrku tungima ja servis paremini. See tõi edu ning seti viimases geimis murdis Saar Ignatjeva servi ja sellega sett talle 6:4. Teises setis ei andnud Saar vastasele mingit sõnaõigust ja võitis seti kuivalt 6:0. Teises setis nähtu põhjal omab Saar homses veerandfinaalis häid šansse Anastasia Kulikova vastu. Äsja Stockholmi turniiril kaotas Saar Kulikovale alles otsustavas setis 6:7.

Peale Katriin Saart platsile tulnud Elena Malõginal (WTA 728.) oli raskem vastane. 17-aastane Viktoryia Kanapatskaya (WTA 703.) võitis eelmine nädal Sharm El Sheikhi 15,000 USD auhinnafondiga turniiri ja on viimastel kuudel näidanud head minekut. Kanapatskaya alustaski hästi, läks 2:0 ja oma servilt 30:0 juhtima. Malõgina säilitas aga rahu ja ei hakanud sel hetkel üle forsseerima, mängis targalt. Selle tulemusena olid tablool varsti numbrid hoopis Malõgina kasuks – 4:2. Seisul 5:3 tegi Malõgina veel ühe servimurde ja võitis avaseti 6:3. Mängupilt teises setis suurt ei muutunud, ühepoolseid geime oli vähe. Alguses murti vaheldumisi teineteise serv, seejärel sai seisul 3:2 otsustava murdega hakkama Malõgina ja ei andnud enam edu käest ja võitis matši 6:3 6:3. Kuigi seisu järgi võib tunduda, et võit tuli üsna kindlalt, siis reaalsus oli muu. Võidu sepistamiseks pidi Malõgina löökidega varieerima, kasutama lühikest diagonaali ning võimalusel võrku tungima. Igal juhul sisukas etteaste Malõginalt! Teda ootab veerandfinaalis hollandlanna Suzan Lamens, kellele suvisel Merko Openi finaalis Malõgina alla jäi.

Kolmandana veerandfinaalikohta püüdnud Lissi Kubrele (ITF 600.) on Pärnu Tennisehall koduhalliks. Suvisel Merko Openil Pärnus jõudis ta kaugele, poolfinaali, kus kaotas Malõginale. Täna ei olnud siiski tema päev. Vastane, Soomet esindav Anastasia Kulikova (WTA 595.) on väga heas mänguvormis ja sel aastal saavutanud kolmel ITF turniiril esikoha. Tema löögid olid palju kiiremad ja Kubre jäi pallirallides vastase tempoga hätta. Veenev võit Kulikovale 6:1 6:2.