fbpx
Close

Kolm Eesti naistennisisti pääses Pärnus teise ringi

Maileen Nuudi (paremal) ja Anet Angelika Koskel olid täna edukad. / Foto: Igor Pissarev/ETL

Eesti naistel läks Kapitel Estonian Openi ITF-i W25 turniiril Pärnus täna väga hästi, sest teise ringi pääsesid nii Elena Malõgina (3), Maileen Nuudi kui ka Anet Angelika Koskel.

Kui aga alustada hommikust, siis vaid mõned geimid jõuti esimestes mängudes pidada, kui tugev vihm võistluse katkestas. Ühel väljakul, mis saadi natuke varem kuivaks, alustati nelja- ja teistel väljakutel viietunnise pausi järel. Isegi kohtunikud eesotsas meie rahvusvahelise joonekohtuniku Kairi Karpaga olid Pärnu Kesklinna väljakute personalil abis väljakute kuivatamisel.

Eestlannadest alustas hommikul vaid Helena Narmont ja vähemalt esimese seti põhjal võinuks temagi olla edasipääsejate seas, sest pikka aega mängis ta tempoga üle poolatari Anna Herteli (WTA 994.). Pärast vihmakatkestust võitis Narmont geimi ja juhtis 3:0, aga siis hakkas patustama topeltvigadega. Kui veel Hertel hiljem oma servid ka kätte sai, juhtis poolatar 5:4. Narmont aga ärkas, mängis väga hästi seisuni 6:5, 40:30, aga siis tegi… topeltvea settpallil. Tie-break ja 2. sett olid juba ühepoolsed ja lõpuks sai Hertel ka tempoga hakkama. Narmont kaotas 6:7, 1:6.

Malõginal oli ohtlik vastane tugeva serviga Stephanie Judith Visscheri (Holland, WTA 533.) näol. Kuid Malõgina nullis kiiresti vastase tugevused, oli ülimalt stabiilne ja esimeses setis kaotas kokku vaid 7 (!) punkti. Teises setis natuke ärevust tekkis, kui seisul 5:3 ei võitnud Malõgina oma servi, aga taas tõrjegeimi võitmine otsustas mängu tulemusega 6:0, 6:4.

“Elena mängis palju paremini kui äsja Eesti meistrivõistlustel, kus ta oli pisut tõbine,” ütles Malõgina treener Vladimir Ivanov. “Ma ei tea, kui palju see tema mängu seal otseselt mõjutas, aga rohkem vist mõjus vaimselt. Täna oli ta algusest lõpuni keskendunud ja lihtvigu või rumalaid lööke peaaegu üldse ei teinud. Ega see vastane ei olnudki nii lihtne nagu tulemus näitab, vaatasin järele ja tal on olnud karjääris päris häid tulemusi.”

Teises ringis kohtub Malõgina Ella Haavistoga (Soome, WTA 1057.).

Kui Malõgina on Pärnus siiski üks favoriite, siis eriliselt rõõmustas poolehoidjaid Koskel, kes sai Bianca Behulovast (Slovakkia, WTA 669.) jagu 7:5, 6:2. Seisuni 1:3 mängis Koskel ebakindlalt, aga siis hakkas vigu vältima, oli esialgu suurepärane oma täpsuse ja kaitse poolest, aga teises setis juba ka vastasest agressiivsem. Viimased kolm-neli geimi oli Koskeli poolt W25 turniiri tavataset arvestades lausa hiilgav mäng.

“Esimese seti algul oli mul jalgade töö natuke kehv, sealt tulid vead,” ütles Koskel. “Tundsin, et närv on natuke sees ja sisendasin endale, et peab julgemalt mängima. Minu esimene tõus algas sellest, et hakkasin vähem eksima, aga seejärel juba hakkasin ka paremini lööma.” Koskel mängib nüüd kreeklanna Martha Matoulaga, kellele oli ta eelmisel aastal üsna selgelt kaotanud. “Olen kindel, et nüüd tuleb palju parem mäng,” lubas Koskel vähemalt tasavägist heitlust, kui mitte võitu.

Nuudi rõõmustas kindlasti ka poolehoidjaid, aga vähemalt alguses pani neid ka kukalt kratsima, kui kaotas avaseti Malene Helgole (Norra, 7, WTA 344.) 0:6. Kuid alates teisest setist oli Nuudi kui ümber sündinud. Kuigi servimist alustas vastane, polnud Nuudi kordagi kaotusseisus. Otsustavas setis jäi Nuudi murdega taha, aga viigistas 4:4. Seejärel hoiti oma servi ning tie-break’is oli juba norralanna see, kelle kindlus oli kadunud ja ta tegi lõpus mõned üsna suured vead. Võit Nuudile 0:6, 6:3, 7:6.

“Ausalt öeldes ei saanud ma algul närvipingest jagu,” tunnistas Nuudi. “Ja vastane mängis väga hästi ka. Teise seti algul otsustasin, et pean võitlema ja lihtsalt hoidma hammastega mängust kinni. Hakkasin pikki punkte paremini mängima ja serv läks ka paremaks.”

Vaata Kapitel Estonian Openi tabelit siit.

Nuudi järgmine vastane on Dejana Radanovic (Serbia, WTA 477.).

Neljapäeval on kõik kolm Eesti mängijat võistlustules alates kella 10.30st. Vaadake ajakava siit.

scroll to top