fbpx
Close

5. juulil algavad 100. Eesti meistrivõistlused tennises

Eelmise aasta naiste üksikmängu medalivõitjad (pildilt puudub Elena Malõgina) vasakult Laura Rahnel (pronks), Maileen Nuudi (kuld) ja Anet Angelika Koskel (hõbe). Kõik nad teevad kaasa ka tänavu. / Foto: Igor Pissarev/ETL

5.-12. juulini toimuvad Tallinna Kalevi Tenniseklubi (Herne 28) väljakutel Eesti meistrivõistlused tennises, mis on seekord juubelihõngulised, toimudes 100. korda. Võistluste esimesel päeval peetakse kvalifikatsiooniturniiri mängud, põhitabelis algavad kohtumised 6. ja 7. juulil, finaalid peetakse 11. ja 12. juulil.

Tugevam koosseis tõotab tulla naiste üksikmängus, kus tiitlit kaitseb Maileen Nuudi ja kohal on ka mullune finalist Anet Angelika Koskel. Kui aga lähtuda maailma edetabelist on esimene asetus ja peamine soosik Elena Malõgina, kes võitis meistritiitli aastatel 2020 ja 2022. Häid võimalusi esinelikusse pääsuks on kindlasti ka sellistel mängijatel nagu Elisabeth Iila, Andrea Roots, Valeria Gorlatš, Helena Narmont, Laura Rahnel ja Grete Gull.

Meeste üksikmängus ei tee kaasa tiitlikaitsja Daniil Glinka, kes on vigastuspausil nagu ka Oliver Ojakäär. Ka Eesti esireket, äsja Wimbledonis meeldejääva mängu pidanud Mark Lajal jääb turniirist eemale valmistudes juba järgmisteks suurturniirideks.

Favoriitideks võib pidada Kristjan Tamme, kes võitis tiitli aastatel 2017 ja 2022, ning mullust finalisti Markus Mölderit. Neile pakuvad konkurentsi eelkõige Siim Troost, Robin Parts ja Johannes Seeman, aga võib juhtuda, et ka mõned noorteklassi mängijad.

Lisaks selguvad 7. juulil Eesti meistrid ratastoolitennises ning 10.-14. juulini peetakse Herne tn väljakutel Eesti seenioride meistrivõistlused.

Lisaüritustena on meistrivõistluste raames kavas:
10. juulil tennise mälumäng kõikidele huvilistele,
11. juulil kuulsuste võistkondlik turniir, kus osalevad harrastustennisistidest tuntud Eesti inimesed.

Kuna Eesti meistrivõistluste ajal jätkub ka Wimbledoni turniir, saab tenniseklubi territooriumil spetsiaalselt paigaldatud telgis ekraanilt jälgida suurvõistluse mänge ja nautida melu.

Eesti Tennise Liit kutsub kaasa elama Eesti tennise paremikule!

Täpsem info:
Meistrivõistluste üldinfo
Võistluste ajakava
Turniiritabelid

scroll to top