fbpx
Close

Rootsi mängib Fed Cupil parimas koosseisus, Ukrainal kaks TOP40 naist

Ukraina esinumbrina on Zielona Goras Lesja Tsurenko, / Foto: Internet

Nüüd on lõplikult selge, millistes koosseisudes tulevad väljakule Eesti naiskonna alagrupivastased Zielona Goras (Poola) peetaval FedCupi Euro-Aafrika tsooni I grupi turniiril.

Nagu varem teada, ei esinda Ukrainat maailma 7. reket Elina Svitolina, kuid ukrainlannad on Eesti vastu ikkagi selged soosikud, sest nende koosseisus mängivad Lesja Tsurenko (WTA 24.) ja Dajana Jastremska (34.). 18-aastane Jastremska võitis eelmisel nädalal Hua Hinis karjääri esimese WTA turniiri, kuid samal põhjusel peaks tal kuluma pisut aega aklimatiseerumiseks.

Tugev on ka Rootsi, keda esindavad kaks esisaja mängijat Rebecca Peterson (56.) ja Johanna Larsson (71.). Igal juhul on Eesti teisel numbril, ükskõik kelle kapten-treener Märten Tamla mängima paneb, üliraske tuua punkti Ukraina või Rootsi vastu.

Homme kohtub aga Eesti Bulgaariaga, kelle kahe kõrgeima edetabelikohaga mängijatena on Poolas kohal Viktoria Tomova (158.) ja Isabela Shinikova (251.). Bulgaariaga kohtus Eesti ka 2017. aasta alagrupiturniiril Tallinnas ja võitis 2:1. Homsetest vastastest tegi tookord kaasa Shinikova, kes üsna napilt sai jagu Maria Lota Kaulist 7:5, 7:5.

Teises alagrupis on selge favoriit Venemaa, keda tugevaimate mängijatena esindavad Darja Kasatkina (14.) ja Anastassia Pavljutšenkova (32.). Kasatkina on kogu turniiri kõrgeima asetusega mängija ning Anett Kontaveit (20.) selles arvestuses turniiri paremuselt teine.

Venemaa vastased on Poola ja Taani, kellel aga ei mängi kaasa maailma 10. reket Caroline Wozniacki. Taanlannade kõrgeima asetusega mängija on Karen Barritza (669.), kuid võib-olla tugevaim siiski maailma juuniorde esireket Clara Tauson, kellel WTA edetabelikohta pole. Poolat esindavad kodus Magda Linette (89.) ja Iga Swiatek (141.).

Homme hommikul selgub, kelle paneb kapten-treener Märten Tamla Kontaveidi kõrval teise numbrina mängima, valikus on Elena Malõgina, Maileen Nuudi, Saara Orav ja Valeria Gorlatš.

scroll to top