Roger Federer tegi Miamis perfektse esituse

Roger Federer ei kavatsegi vanusele alistuda. / Foto: Reuters/Scanpix

Roger Federer (Šveits, 4) alistas Miami turniiri veerandfinaalis Kevin Andersoni (LAV, 6) ootamatult ühepoolses mängus 6:0, 6:4.

Federere alustas kohtumist kaheksa järjestikuse geimivõiduga ja saavutas täiesti perfektse taseme, kuid tema puhul võib märkida, et mõistagi on ta sellist tennist aeg-ajalt varemgi mänginud. Federer on nüüd kõikides parem kolmest mängudes alistanud Andersoni 2:0, kuid sai temalt ainsa ja üsna valusa kaotuse eelmise aasta Wimbledoni veerandfinaalis, kui šveitslane juhtis settidega 2:0. Teises setis loovutas Federer siiski ühe pallingugeimi, kuid seisul 4:4 kasutas ära kuuenda murdepalli ja vormistas võidu.

Poolfinaalis ootab Federeri Denis Shapovalov (Kanada), kes alles sündis siis (1999), kui Federer juba profikarjääri alustas. Kuid šveitslase sõnul ei ole endast 18 aastat noorema mehega mängimine erilisem, kui näiteks 2004. ja 2005. aasta heitlused tollase parima teismelise Rafael Nadaliga. “Isegi siis, kui ma olin tollal 23, oli teismelise mängijaga hoopis teistsugune matš. Nad võib-olla pole veel kõike suures tennises selgeks saanud, aga mängivad alati innu ja tahtega, löövad vabalt ja kartmatult, mis teevad neist ohtliku vastase. Mulle on alati meeldinud noortega mängida ja seekord läks tabel veel nii põnevalt, et nii mina kui ka John mängime uue tulijaga,” rääkis Federer.

John, keda Federer mainis, on turniiri tiitlikaitsja Isner, kel vastas veel noorem mees – 18-aastane Felix Auger-Aliassime, kes esindab Kanadat nagu Shapovalovgi. Pilk ajalukku: 2016. aasta Wimbledoni noorteturniiri paarismängu finaalis alistasid Kenneth Raisma ja Stefanos Tsitsipas (Kreeka) Shapovalovi ja Auger-Aliassime’i…