Roger Federer pääses tänu võimsale lõpule enne keskööd puhkama

Roger Federer Australian Openil. / Foto: Reuters/Scanpix

Maailma kolmas reket ja 20-kordne suure slämmi turniiride võitja Roger Federer (Šveits) on Australian Openil traditsiooniline “õhtumängija”, kolm korda järjest on tema mäng olnud Rod Laver Arenal viimane.

Kui 3. ringis austraallase John Millmani vastu kestis Federeri heitlus ka uue päeva esimesel tunnil, siis täna pääsest ta puhkama varem, sest lõpetas viimased kolm setti kiiresti. Federer kaotas turniiri ühele üllatajale Marton Fucsovicsile (Ungari, ATP 67.) esimese seti, aga siis võitis 4:6, 6:1, 6:2, 6:2. Šveitsi kuulsus murdis vastase pallingu kokku seitsmel korral.

Federeri järgmine vastane on maailma 100. reket Tennys Sandgren, kes alistas neljas setis 12ndana asetatud Fabio Fognini (Itaalia). Sandgrenile tundub sobivat maakera kuklapoolel mängimine – ta jõudis Australian Openi veerandfinaali teist korda (varem 2018) ja oma seni ainsa ATP turniiri võitis eelmise aasta jaanuaris Aucklandis. Maailma edetabelis oli Sandgren langenud 100. kohale, aga tõuseb nädala pärast 56ndaks, kui ta Federeri ei võida. Kui võidab, siis koguni 35ndaks. Kuid küllap elas Federer oma ehmatuse Millmani vastu juba üle ja nüüd järgmine, kes teda võib “ehmatada”, on maailma teine reket Novak Djokovic (Serbia, 2).

Djokovicist oleme uudistes vähe rääkinud ja eks sel ole ka põhjust – mees võidab kogu aeg kindlalt ning suure tõenäosusega tuleb temast järgmisel nädalal veel palju rääkida. Ta kohtub veerandfinaalis Milos Raoniciga (Kanada, 32), kes alistas täna kolmes setis Marin Cilici (Horvaatia). Kui eile kirjutasime, et teine tabeliveerand on venelaste oma, siis neljas veerand kuulub endisele Jugoslaaviale, sest sealt on ju lisaks Djokovicile ja Cilicile pärit ka Raonic. Nüüd on siis selge, et siit jõuab poolfinaali etniline serblane.

Vaadake meeste üksikmängu tabelit ja tulemusi siit.