fbpx
Close

Juubelit tähistanud Djokovic jätkab tiitli kaitsmist

Novak Djokovic pärast võitu “aru andmas”. / Foto: Reuters/Scanpix

Novak Djokovic (Serbia, 1) tähistas pühapäeval oma 300. võitu suure slämmi turniiridel, kui alistas Australian Openi kaheksandikfinaalis Milos Raonici (Kanada, 14) 7:6, 4:6, 6:1, 6:4.

Djokovic on suure slämmi turniiridel osalenud 2005. aastast alates ja vahele jätnud vaid 2017. aasta US Openi. Kuna mullu Wimbledoni turniiri ei peetud, siis see tähendab, et tänavune Australian Open oli tema jaoks 63. slämmiturniir ja neis on ta nüüd kokku saanud 300 võitu ja 45 kaotust.

Eelmises mängus võitles Djokovic roidevigastusega, et viiendas setis jagu saada ameeriklasest Taylor Fritzist. Eurospordi küsimusele, kuidas tal vigastusega täna oli, vastas serblane: “Piisavalt hea, et mängida. Muidu ma siin ei seisaks. Ideaalne seis pole, aga läks paremaks. Tegin ka spetsiaalset ettevalmistust selleks mänguks.” Djokovic lisas, et võib-olla oleks ta muu turniiri sarnases seisus pooleli jätnud, aga suurt slämmi mitte. Serblane arvas, et nii nagu ka pärast hilisõhtust mängu Fritziga, saab ta magama kohaliku aja järgi kell 4, sest on vaja õhtust süüa ja teha hulgaliselt taastumisprotseduure, et olla suuteline ka veerandfinaali mängima. Seal kohtub Djokovic kuuendana asetatud Alexander Zvereviga (Saksamaa).

Kuni kolmanda seti keskpaigani oli tänases mängus ühe murde teinud vaid tugeva serviga Raonic, aga setid olid esialgu tasa. Siis murdis Djokovic esmakordselt Raonici teise seti seisul 2:1 ning enam maailma esireketil probleem ei tekkinud. Kanadalane võitis küll ässad 26:10, aga pigem on see jõudude vahekord positiivne roidevigastusega hädas olnud Djokovicile. Raonic võitis ka äralöögid 50:41, aga kuna nende hulka on arvestatud ka ässad, siis oli mängust tehtud äralöökidega 31:24 parem Djokovic.

Naiste üksikmängu viimases kohtumises murdis kogenud Simona Halep (Rumeenia, 2) Roland Garrosi võitja Iga Swiateki (Poola, 15) vastupanu 3:6, 6:1, 6:4. Kui Halep läks otsustavas setis murdega ette 3:2, tal enam raskusi ei tekkinud, sest viimase kolmes oma servigimis andis rumeenlanna ära vaid kolm punkti.

Nii lõppesid tänased naiste üksikmängud kogemus vs noorus “vanade” kasuks 3:1. Veerandfinaali pääsesid 39-aastane Serena Williams ja 35-aastane Su-Wei Hsieh ning Halep, kes 30. sünnipäeva tähistab tänavu.

scroll to top