Mark Lajal kaotas Austraalia lahtiste veerandfinalistile

Mark Lajal. / Foto: Little Rock Challenger

Mark Lajal kohtus Fairfieldi (USA, California osariik) Challenger 75 turniiri esimeses ringis kunagise TOP50 mängija Tennys Sandgreniga (USA) ja kaotas 6:1, 6:7, 1:6.

Mark Lajal alustas taas hästi, nagu ka üle-eelmisel turniiril Charlestonis hilisema võitja Abdullah Shelbayhi vastu. Esimese seti seisul 1:1 päästis Lajal kaks murdepalli, aga seejärel mängis neli geimi järjest väga kindlalt.

Teises setis jäi Lajal murdega taha 2:5, aga võitis siis jälle neli geimi ja juhtis oma servil 6:5. See oli Eesti esireketi parim võimalus mäng enda kasuks kallutada, aga ta sai pallingul vaid ühe punkti. Tie-break’is oli ees juba Sandgren – 2:0, 4:2, 6:3 ja 7:4. Kolmandas setis võitis Lajal ainult esimese geimi. Samas ei olnud kaotus liiga kindel, sest kolm viimast geimi olid tasavägised ja mõlemapoolsete võimalustega.

Lajalil ei olnud kuigi hea esimese servi õnnestumisprotsent (49), kuid samas oli see kõige halvem (44%) esimeses setis, mille ta võitis. Kuid Sandgrenil olid vahed palju suuremad – esimese setis sai ta esimest servi sisse ainult 33% ja kolmandas juba 76%. Seega sõltus tulemus ikkagi peamiselt ameeriklase servist. Esimeselt servilt võitis Sandgren 78 ja Lajal 69% punktidest, üldpunktid olid ameeriklase kasuks 96:94, seega väga napilt. Murdepalle realiseeris Sandgren 9st 4 ja Lajal 7st 3.

Sandgren oli parimas hoos aastatel 2018-2020, mil ta peamiselt kuulus esisaja teise poolde, kuid korraks (2019 jaanuar) tõusis 41. kohale ja hiljem püsis veel TOP50 seas perioodil 2020. aasta augustist 2021. aasta veebruarini. Sandgren jõudis kahel korral (2018 ja 2020) Austraalia lahtiste veerandfinaali, võites esimesel juhul Stanislas Wawrinkat ja Dominic Thiemi ning teisel juhul Matteo Berrettinit. 2020 Australian Openi veerandfinaalis oli Sandgrenil Roger Federeri vastu kasutada seitse matšpalli, aga ameeriklane kaotas.