fbpx
Close

Novak Djokovici aasta võiduseeria sai jätku

– Novak Djokovic / Foto: AP/Scanpix

Maailma esireket Novak Djokovic (Serbia) on 2020. aastal võitnud nüüd kõik 23 mängu, kui ta laupäeval alistas Cincinnati turniiri finaalis Milos Raonici (Kanada, ATP 30.) 1:6, 6:3, 6:4.

Ajaliselt on tegemist ilmselt pikima võiduseeriaga profitennises – kaheksa kuud -, aga tänavune aasta on eriline nagu kõik teavad, sest viis kuud tennist ei mängitud. 2011. aastat alustas Djokovic 43-mängulise võiduseeriaga, mis katkes Roland Garrosi poolfinaalis ehk sai viie kuuga läbi.

Maailma esireket mängis esimese seti ülimalt halvasti. Ei tulnud tal välja serv ega ka tagajoonemäng – nii imelik kui see ka ei tundu, võitis tavaliselt pikki pallivahetusi mitte armastav Raonic rohkem tagajoonepunkte kui Djokovic. Aga serblane võttis end teises setis kätte ja kuigi ta jäi kolmanda algul murdega taha (0:2), võitis ta seejärel Raonici pallingugeimi nulliga. Järgnenud teine murre tõi juba võidu. Muide, Raonic jäi selles kohtumises punktidega peale 74:73, aga võiks ikkagi öelda, et maailma esireket võitis teenitult.

Cincinnati turniir oli Masters 1000 sarja võistlustest viimane, mis Djokovicil karjääri jooksul võitmata oli ja esimest korda see õnnestus aastal 2018. Nüüd võitis ta selle suurturniiri alles teist korda. Djokovic kaotas ässadega 2:10 ja esimese servi protsendiga 51-66, aga napp edu tuli eelkõige teise servi punktide arvelt: Djokovic 49 ja Raonic 38%.

Huvitav, et mängu jooksul kogunes tribüünile ka umbes sadakond pealtvaatajat. Osa neist olid tennisistid, kes US Openiks treenima saabusid, aga tõenäoliselt ka korraldustoimkonna liikmed, kel on nüüd pooleteise päeva jooksul vaja väljakud ette valmistada slämmiturniiriks. Näiteks kõik reklaamid väljakutel ja seintel vajavad vahetamist. Tänu neile inimestele oli aga kuulda isegi plaksutamist.

scroll to top