fbpx
Close

Pariisi turniiri finaalis mängivad Medvedev ja Zverev

– Alexander Zverev / Foto: Reuters/Scanpix

Kolmanda ja neljanda asetusega mängijad jõudsid finaali ATP Masters 1000 turniiril Pariisis. Nendeks on vastavalt Daniil Medvedev (Venemaa) ja Alexander Zverev (Saksamaa).

Mõlemad võitsid poolfinaali sarnaste tulemustega – Medvedev alistas Milos Raonici (Kanada, 10) 6:4, 7:6 ja Zverev kõrgeima asetusega Rafael Nadali (Hispaania) 6:4, 7:5. Sarnane oli seegi, et esimeses setis piisas võiduks ühest murdest, aga teises setis läks tõsisemaks andmiseks.

Medvedev murdis teises setis Raonici pallingu seisul 5:5, aga kanadalane üllatase kohese vastumurdega. Tie-break’kis õnnestus Raonicil pärast 0:4 kaotusseisu üks minimurre tagasi saada ja nii asus Medvedev servima seisul 5:4. Venelane oma pallingul kumbagi punkti ei loovutanud ja tagas finaalikoha.

Nadal oli teises setis oma pallingul taga 2:4, 0:40. Zverevi teine murre tähendanuks suure tõenäosusega võitu, aga Nadal päästis murdepallid ja hoopis ise võitis vastase servigeimi, asudes juhtima 5:4. Aga lõpliku pöörde mängu tõi Zverev, kes viimases kolmes geimis loovutas Nadalile vaid kolm punkti.

Kuigi järgmisel nädalal toimub veel Sofias ATP 250 turniir, on 15. novembril Londonis algava ATP finaalturniiri osavõtjad selgunud. Paari kaupa loositakse mängijad alagruppidesse sellises järjekorras Novak Djokovic (Serbia)/Nadal, Dominic Thiem (Austria)/Medvedev, Zverev/Stefanos Tsitsipas (Kreeka) ja Andrei Rublev (Venemaa)/Diego Schwartzman (Argentiina). Kummaski alagrupis on igast paarist üks mängija.

Veel pole selge, kellest saab nö esimene varu, kes võib vigastuse korral turniiri käigus mõnda meest asendada. Esialgu on esimene varu Matteo Berrettini (Itaalia), aga kui Denis Shapovalov (Kanada) mängib edukalt Sofia turniiril (Berrettini ja ka kõik ATP finaalturniiri koha kindlustanud mehed seal ei osale), siis saab temast esimene varu.

scroll to top