fbpx
Close
PAF.ee

Raskelt tuli, aga peamine: Kaia Kanepi jõudis Charlestonis teise ringi

Kaia Kanepi. / Foto: AP/Scanpix

Kaia Kanepi (WTA 82.) alistas Charlestoni turniiri esimeses ringis endast edetabelis kaks kohta eespool asunud 21-aastase venelanna Veronika Kudermetova 7:6, 6:3. Mäng kestis tund ja 43 minutit.

Olud olid väga keerulised: pärast vihmasadu alustati võistluspäevaga kolm tundi hiljem, kuid Kanepi ja Kudermetova mängu alguseks oli sooja vaid 9 kraadi. Charleston on vaid mõnisada kilomeetrit põhja pool Florida poolsaare põhjatipust, mistõttu selline jahe ilm oli kindlasti üllatus. Kuid meenutame, et Kaia võitis 2013. aastal Brüsseli turniiri, kus olud olid kogu nädala jooksul sarnased.

Matš algaski nii, et Kanepi sai paremini mängu sisse ja juhtis 3:1. Murdeid ei ole halli värvi saviliivaväljakutel eriti mõtet lugeda, sest naised reeglina aeglase põrkega väljakul nii tihti pallingut ei hoia. Kudermetova, kes algul palju eksis, sai seti keskel mängu sisse, kuid viigiseisult 3:3 asus Kanepi uuesti juhtima 5:3 ja vastase pallingul 40:15. Neli settpalli oli Kanepil selles geimis, aga kõik jäid kasutamata ning hoopis venelanna viigistas 5:5. Tundus, et Kudermetova püüdis seti lõpul rohkem tagasiajamisele loota ning kahjuks Kaia talle selle võimaluse andis, sest eksis liiga palju ründelöökidel.

Aga seisult 5:6 servis Kanepi hästi ja domineeris ka tie-break’is, mille võitis 7:4. Ometi algas teine sett Kudermetova kümne punktiga järjest, mistõttu ta juhtis Kanepi pallingul 2:0, 30:0. Siitpeale sai aga Kanepi oma parima mängu käima. Liikumine, mis on kogu karjääri ajal olnud Kanepi kirstunael, jättis küll natuke soovida, aga ründelöögid hakkasid rohkem mõjuma ja neis oli ka enam täpsust kui esimeses setis. Nii tuli vajalik võit 6:3.

Mõneti on üllatuslik, et Kudermetova tegi 25 äralööki ja 25 lihtviga, aga Kaia vastavalt 16 ja 21, sest initsiatiiv oli rohkem ikkagi eestlanna poolel. Aga siin tulebki esile kaitse ehk siis liikumine – need pallid, mis Kudermetova ära tõi, jäid Kaia poolele maha ja nii venelanna saigi kirja 9 äralööki rohkem. Kuid Kanepi tegi kõik tagasi vastase sunnitud vigade arvelt, selles näitajas oli eestlanna raudselt üle.

Mõlemad mängijad lõid 2 ässa, aga Kanepi tegi 7 topeltviga Kudermetova 2 vastu. Suuurt vahet polnud ka esimese pallingu näitajates: õnnestumisprotsent Kanepi 53, Kudermetova 55, võidetud punktid Kanepi 62 ja Kudermetova 58%. Aga teiselt pallingult võitis eestlanna 53 ja vastane 43% – see juba on märgatav vahe. Murdepalle realiseeris Kanepi 8st 4 ja Kudermetova 7st 3.

Väljakul antud intervjuus ütles Kanepi, et tuul mõjutas mängu isegi rohkem kui külm ilm. “Vahel tuli puhang täiesti ootamatult,” nentis Kanepi, kes lisas, et eeskäe ja serviga võib ta rahule jääda ning kiitis ka Charlestoni linna. “Siin on väga tore õhkkond ja sõbralikud inimesed, kahju, et ma varem siin ei mänginud.”

Homme kohtub Kanepi turniiril kuuendana asetatud Elise Mertensiga (Belgia). Maailma edetabelis 17. kohal asuv belglanna on juba Kanepi jaoks tõeline proovikivi. Kirjutame selle kohtumise eelloo homme pikemalt.

scroll to top