Veronika Kudermetova võitis Tokyo turniiri

Veronika Kudermetova Tokyo turniiri võitjana. / Foto: Zumapress/Scanpix

Praegu neutraalse sportlasena mängiv venelanna Veronika Kudermetova üllatas Tokyos WTA 500 turniiri võitmisega.

Tegelikult peaksime taas ütlema, et naiste tennises ei ole miski üllatus. Oli ju ka Coco Gauff kevadel ja suvel üpris alavormis, aga siis võitis augusti algusest alates neljast turniirist kolm ja kõige krooniks US Openi. Kudermetova, kes aasta tagasi kuulus maailma esikümnesse (22. oktoobril 2022 WTA 9. reket), oli nüüdseks langenud 19ndaks. Pärast Kaia Kanepi võitmist Wimbledoni turniiri avaringis kaotas Kudermetova järgmisest 8st mängust 6.

Aga Tokyos alistas venelanna veerandfinaalis maailma teise reketi Iga Swiateki (Poola) 6:2, 2:6, 6:4 ja finaalis 7:5, 6:1 neljanda reketi Jessica Pegula (USA). Sealjuures Swiateki vastu oli Kudermetova enne kaotanud kõik neli mängu. nende hulgas kolm viimast tulemustega 1:6, 0:6; 0:6, 1:6 ja 1:6, 1:6! Neid tulemusi ei saa põhjendada ka väljakukattega, sest kaks esimest mängu kaotas Kudermetova kõvakattel ja alles kolmanda saviliival, mis on Swiateki lemmikkate.

Kudermetovale oli see alles teine WTA tiitel, varem oli ta võidutsenud 2021. aasta aprillis Charlestonis. Finaalis läks Kudermetova ette 3:0, aga Pegula viigistas 3:3. Edaspidi võideti oma pallingut üsna kindlalt, kuni seisul 6:5 murdis Kudermetova uuesti. Venelanna võitis viimasest 9st geimist 8.

Paljud Venemaa tennisistid on viimase kahe nädala Aasia turniiridel mänginud hästi, näiteks meestest jõudis turniirivõiduni Karen Hatšanov, teisel turniiril üllatas finaalipääsuga Roman Safiullin, Tokyos oli Kudermetova poolfinaalivastaseks Anastassia Pavljutšenkova. See on mõistagi spekulatsioon, aga venelased võivad ennast nö “Ukraina sõjast varjus” olevas Aasias tunda ennast paremini.

Juba täna algas Pekingis WTA 1000 turniir, kus avaringis ei jäänud vabaks mitte maailma edetabeli neli esimest naist, vaid kõik Tokyo poolfinalistid: Kudermetova, Pegula, Pavljutšenkova ja Maria Sakkari (Kreeka). Ainult Pegula oleks neist vabaks jäänud ka tavapärase reegliga.