Kaia Kanepi võitles vapralt, aga kaotas vaid ühe servimurde tõttu

Kaia Kanepi Wimbledoni avaringis. / Foto: AFP/Scanpix

Kaia Kanepi kaotas Wimbledoni turniiri avaringis 12ndana asetatud venelannale Veronika Kudermetovale 6:7, 4:6.

Nagu Tennisnet eile kirjutas, võis Kanepi Kudermetovale vastu saada vaid juhul, kui serv väga hästi õnnestub, sest murret on tugeva pallinguga venelanna vastu raske saada. Nii täpselt ka oli – tänu heale servile hoidis Kaia võrdsust, aga lõpuks ikkagi ühe murde vastane tegi ja see juhtus mängu viimases geimis.

Esimeses setis oli Kaia jaoks kõige raskem esimene geim. Ta juhtis servil 40:15, aga Kudermetova teenis veel murdepalli. Kuid Kaia tuli sellest seisust välja ja edaspidi hoidis servi kindlalt. Kaia esimese servi õnnestumisprotsent oli 60 ja võidetud punkte 73%, mis on hea näitaja. Eks ta tänu sellele võitiski 10 servigeimi järjest, aga 11ndat mitte.

Kuidas oli tõrjega? Kaia tõrjus küllaltki hästi, hoidis palli pikana, aga muruväljakul on see probleem, et kui servijal tuleb serv välja, siis tõrjuja oma jõuga murret ei tee. Ta peab abi saama vastaselt. Aga Kudermetovalt nii palju abi ei tulnud. Saatuslik hetk oli ilmselt 12. geimis, kui Kudermetova oli oma servil 5:6, 15:30 taga. Kohtunik luges juba järgmise punkti Kanepile, aga “kotkasilm” leidis teisiti – pall riivas joont. See napp tabamine päästis Kudermetova ja tie-break’is oli venelanna pisut parem. Halb oli see, et Kaia tegi seti esimese ja ainsa topeltvea tie-break’i seisul 3:5. Ühe punkti sai ta veel Kudermetova servilt, aga siis eksis tõrjel ja kaotas avaseti.

Teises setis päästis Kaia seisul 2:3, 0:40 kolm murdepalli ja hoidis võrdsust. Aga murdepalle Kaial endal ikka ei olnud. Kuni seisul 4:4 tegi ta paar imelist tõrjet ja teenis selles setis kolm murdepalli (mitte järjest). Kuid kahel juhul reageeris Kudermetova ässaga, üks punkt läks pikemaks, aga ka seal õnnestus venelanna riskantne löök tagajoonele. Tõele au andes peab ütlema, et ka Kaia lõi väga palju äralööke täpselt joonele. Kuid pärast servigeimi päästmist tekkis Kudermetoval võimalus mäng lõpetada ja nii see ainus tõrje tuligi. Kaia sai viimases geimis kaks punkti, millest ei piisanud.

Ka sellest Tennisnet eile kirjutas, et Kudermetova lööb palju ässasid ja täna ta seda tõestaski, võites ässad 14:3. Topeltvigu tegi venelanna ühe ja Kaia 3. Seega: otse servilt võitis Kudermetova 13 punkti rohkem, aga üldpunkte teenis ta 11 võrra rohkem. Seega tuli edu sisuliselt serviässade arvelt.

Erinevalt paljudest tänavustest lüüasaamistest sai Kaia seekord hea kaotuse. Paraku ei kajastu hea kaotus mitte kuidagi statistikas…