fbpx
Close

Seenioride ITF turniir Tartus oli eestlaste pärusmaa

– Lars Morin ja Margus Metsanurm / Foto: Margus Metsanurm

ITF seenioride 4. kategooria turniir A.Le Coq Cup Tartus Veeriku Tennisekeskuses märtsi lõpus kujunes eestlaste pärusmaaks. Seda nii osalejate koosseisu kui tulemuste poolest.

Selles, et ITF seenioride turniiril Tartus domineerisid eestlased, pole midagi üllatavat. Tuleb arvestada, et seenioride turniire üle maailma on palju, mistõttu loota teiste riikide tennisistide massilist sissevoolu neljanda kategooria turniirile oleks naiivne. Aastatepikkune praktika on näidanud, et suurem huvi tekib alates teisest tasemekategooriast. Eestis on seni kõrgeim kategooria ehk kolmas, Estonian Seniors Openil, mis on toimunud üle kolmekümne aasta ja mida korraldab Tallinna Kalevi Tenniseklubi. Ent isegi nii pikaajalisele traditsioonile vaatamata, pole kategooriat astme võrra tõsta õnnestunud. Kategooriate teemal kirjutab Tennisnet.ee kindlasti eraldi oma seenioride tennist käsitlevas plokis.

Vanemates vanuseklassides oli osalejate ring kirjum ning nagu juba traditsiooniks saanud, jäid nooremates vanuseklassides osalejate read hõredaks. Aga samasugunen pilt avaneb praktiliselt igas maailma nurgas.

Meesseenioride üksikmängus tulid esikohale Andres Angerjärv (35+), Kurmo Annus (40+), Erlend Pakk (45+), Andzei Toom (50+), Igor Ledyanov (Venemaa, 55+), Margus Metsanurm (60+), Matti Linnavirta (65+) ja Ants Sepp (70+).

Meeste paarismängude võitjad: Andres Angerjärv/Meelis Kibuspuu (35+), Sergey Kerbs/Erlend Pakk (45+), Darius Maciuliaitis/Liudas Stelmokas (Leedu, 50+), Per Andersson/Lars Morin (Rootsi, 55+), Margus Metsanurm/Urmas Pilter (60+).

Naistel toimus võistlus vaid kahes vanuseklassis, seda nii üksik- kui paarismängus. W35+ vanuseklassis tuli esikohale Karin Küttis, võites finaalis Kadri Varet 6:3 6:3. W45+ vanuseklassi esikoht kuulus Ülle Kirsimäele.

35+ vanuseklassis tuli esikohale paar Karin Küttis/Anu Sisask ja WD45+ klassis Leelo Rivis/Ülle Kirsimägi.

Segapaarismängu kahes vanuseklassis kuulus esikoht Karin Küttis/Jaan Rosenthalile (MD35+) ning Leelo Rivis/Rauno Parvele (MD45+).

Turiiritabelid ja tulemused leiad siit.

scroll to top