fbpx
Close

Rafael Nadal jõudis esimese mehena esikümnesse 800 nädalat järjest

– Rafael Nadal | Foto: Chine Nouvelle/Sipapress/Scanpix

Esmaspäeval avaldatud uue ATP edetabeli järel on hispaanlane Rafael Nadal täpselt 800. nädalat järjest püsinud maailma esikümnes.

See on ühtlasi rekord, mille Nadal ületas juba kümme nädalat tagasi, sest teisel kohal asuv Jimmy Connors püsis omal ajal 789 nädalat järjest esikümnes. Kuid esikümnes oldud nädalate üldarvu (Nadalil on ka see summa 800) poolest jääb hispaanlane alla nii Connorsile (816) kui ka Roger Federerile (931).

Federeri seeria oli paraku katkenud 2016. aasta novembris, kui šveitslane jäi vigastuse tõttu esikümnest välja 11 nädalat järjest, taastades oma positsiooni pärast 2017. aasta Australian Openi võitu. Federer kukkunuks esikümnest välja ka mullu, ent kuna koroonaviiruse tõttu tehti edetabelisüsteem ümber, siis püsis šveitslane esikümnes tänu 2019. aastal saavutatud punktidele.

Mis puutub Novak Djokovici, kes esmakordselt jõudis esikümnesse 2007. aasta märtsis, siis tema ei saa kuidagi Nadali 800 järjestikuse nädala rekordit püüda, sest serblase seeria katkes 2017. aasta novembris lausa 30 nädalaks järjest. Alavormis Djokovic taastas positsiooni alles 2018. aasta suvel pärast Wimbledoni turniiri võitmist.

scroll to top