fbpx
Close

Novak Djokovici valitsusaeg kestis 361 nädalat. Esialgu

– Daniil Medvedev (paremal) võttis Novak Djokovicilt valitsuskepi / Foto: AFP/Scanpix

Serblane Novak Djokovic, kes on esireketi kohal oldud aja poolest meeste tennises maailma parim, on suutnud valitseda 361 nädalat ehk peaaegu seitse aastat.

Muidugi on see nädalate arv ainult esialgne, aga Djokovicil on läinud raskeks seoses vastuseisuga koroonaviiruse vaktsineerimisele, sest praeguse seisuga ei tohiks ta mängida Prantsusmaal ega ka USA mitmes osariigis, mille hulka kuuluvad näiteks California (Indian Wellsi turniir) ja New York (US Open). Pisut Djokovicil juba ei vedanud koroona tõttu, sest edetabel oli 22 nädalat külmutatud, muidu olnuks Djokovici tähis 383 nädalat. Aga samas oleks ilma koroonapausita peetud Wimbledoni turniir, kus Djokovicil olid kaitsta võidupunktid, mis nüüd jäid talle kaheks aastaks alles – kuna ta kaitses 2021. aastal tiitlit, siis jäidki alles.

Võib olla päris kindel, et seitsme aasta jooksul keegi Djokovicist ei möödu. Tegevmängijaist on 310 nädalaga teisel kohal Roger Federer, kuid tema enam vaevalt esireketiks tõuseb. Rafael Nadalil on see võimalus olemas, aga tema senine tulemus 209 nädalat eeldab, et ta peaks liidrina vastu pidama kolm aastat, mis on sisuliselt võimatu. Seega: kui esmaspäeval maailma esireketiks tõusev Daniil Medvedev on sellel kohal seitse aastat järjest, siis ta tõusebki uueks liidriks. Aga eks seegi tundub ebareaalne.

scroll to top