Novak Djokovic kaotas Dubais, Daniil Medvedev tõusis maailma esireketiks

Novak Djokovic. / Fotot: Sipa Press/Scanpix

Suurüllatusena kaotas maailma esireket Novak Djokovic täna Dubai turniiri veerandfinaalis Jiri Veselyle (Tšehhi, ATP 123.) 4:6, 6:7.

Ühtlasi tähendas Djokovici kaotus, et esmaspäeval tõuseb maailma esireketiks venelane Daniil Medvedev, kes hetkel on Acapulco turniiril jõudnud veerandfinaali. Kuid Medvedev ei pea isegi enam võitma, sest juba on tal jooksvas edetabelis rohkem punkte kui Djokovicil (vastavalt 8525 ja 8465).

Vedely murdis Djokovici pallingu juba esimeses geimis, aga serblane jõudis viigini. Kuid vähese mängupraktika (Dubai turniiri on Djokovicil esimene 2022. aastal) all kannatav Djokovic oli ikkagi nii ebakindel, et kaotas esimeses setis veelkorra oma servi ning jäi ka teises murdega taha. Serblane viigistas nö viimasel võimalusel seisuks 5:5, aga jäi tie-break’is kohe 0:3 taha ega tulnudki enam sellest välja – 4:7.

Lisaks Veselyle on Dubais poolfinaali jõudnud Andrei Rublev (Venemaa, 2) ja Hubert Hurkacz (Poola, 5), kes kohtuvad omavahel.