fbpx
Close

EELVAADE | Kaia Kanepi üritab teist korda Ukraina müürist läbi murda

– Marta Kostyuk / Foto: Zumapress.com/Scanpix

Chicago WTA250 turniiril peab täna õhtupoolikul (ajakava järgi kell 19:00) oma teise ringi kohtumise Kaia Kanepi (WTA 70.). Nii nagu ka esimeses ringis on Kanepi vastaseks Ukraina tennisist, seekord tugevamast puust, maailma 56. reket Marta Kostyuk.

Esimeses ringis madistas Kaia Kanepi teatavasti kolm setti teise ukrainlanna Anhelina Kalininaga (WTA 75.) – 3:6, 6:2, 7:5. Tänase vastase 19-aastase Marta Kostyukiga pole Kanepi varem kohtunud. Kostyuk asubki maailma edetabelis praegu karjääri kõrgeimal kohal, meie tennisist teatavasti on parimal juhul olnud maailma 15-s. Kostyuk on pärit tennisega tihedalt seotud perekonnast, tema ema oli samuti professionaalne tennisist, kes olnud maailmas 400 hulgas.

Kostyukil on sellel aastal ette näidata kaks arvestatavat head turniiri. Abu Dhabi Premier700 turniiril jõudis ta poolfinaali, kus jäi alla kahes setis Veronika Kudermetovale (Venemaa). Õnnestunuks võib pidada ka Prantsusmaa lahtisi, kus ukrainlanna jõudis koguni neljandasse ringi, alistades muuhulgas Garbine Muguruzat kahes setis. Neljandas ringis jäi ta Roland Garrosil alla poolatar Iga Swiatekile. Seega on tegemist Kanepile igati jõukohase oponendiga. Arvestada tuleb ka sellega, et Kostyuk osaleb esimesel turniiril peale Wimbledoni, kus ta langes konkurentsist teises ringis (kaotas Anastasija Sevastovale).

Palju oleneb sellest, kuidas hakkab kulgema mõlemal mäng just konkreetsel ajahetkel. Igal juhul on Kanepil sellel kuul piisavalt mänge all ja mänguvormi taha ei tohiks midagi jääda. USA lahtiste valguses oleks muidugi hea saada veelgi rohkem mänge alla ja muidugi koguda vajalikke WTA-punkte, parandamaks edetabelikohta.

Spordiennustusportaali Paf.com koefitsientide järgi on Kanepi (2,20) ees kerge favoriit Kostyuk (1,67).

scroll to top