Anett Kontaveit kaotas Torontos maailma kolmandale reketile

– Anett Kontaveit / Foto: AP/Scanpix

WTA Premier 5 turniiril Torontos kohtus Eesti esireket Anett Kontaveit kolmandas ringis ehk 16 tugevama hulgas maailma kolmanda reketi Karolina Pliškovaga.

Nii nagu me oma eelvaates rõhutasime, said määravaks eelkõige servid ja servitõrjed. Pikki pallivahetusi esimeses setis ei nähtud, reeglina piirduti 2-3 löögiga. Seisul 2:3 kutsus Kontaveit oma treeneri Nigel Searsi konsulteerima, kes rõhutas esimese servi õnnestumise ja servide varieerimise olulisust. Peale 3:4 andis Kontaveit kahes geimis järjest 40:15 edu käest, geimide lõpp kuulus täielikult tšehhitarile. Mitte kõige atraktiivsema seti võitis seega Pliškova 6:3.

Esimese seti statistika (Pliškova-Kontaveit) : ässad 4-1, topeltvead 3-3, esimese servi õnnestumise % 52-59, võidetud punktid esimeselt servilt 88-53, võidetud punktid teiselt servilt 38-38, äralöögid 15-3, lihtvead 4-5, murdepallide realiseerimine 2/6-1/4.

Teine sett kujunes tasavägisemaks. Mõlemad mängijad said tegelikult esimese servi paremini jooksma. Ja kuigi seti algus oli Kontaveidi poolt rabe, siis treener Nigel Searsi kannustused mõjusid hästi ning seti edenedes juhtis juba eestlanna 4:3 ja 5:4. Võrreldes esimese setiga olid geimid lühemad. Mängupilt oli oluliselt paranenud ja seda ootamatum oli Kontaveidi servikaotus seisul 5:5. Kusjuures ta tuli välja 0:40 kaotusseisust (tõsi, siin tegi tšehhitar kaks lihtviga)… Viimane geim oli juba vormistamise küsimus. Ka teine sett Pliškovale – 7:5.

Mõned 2. seti statistilised näitajad (Pliškova-Kontaveit): ässad 2-4, topeltvead 0-1, esimese servi õnnestumise % 87(!)-72, esimeselt servilt võidetud punktid 72-62, teiselt servilt võidetud punktid 50-60, murdepallide realiseerimine 2/5-1/1.

Pliškova mängujärgses intervjuus: “Teadsin, et Kontaveit on hea tõrjuja ja seetõttu oli tähtis, et mitmetel olulistel punktidel servisin hästi.”

Anett Kontaveidil jäi täna ehk puudu võitlusvaimust, mida ta demonstreeris Maria Šarapova vastu. Tuleb muidugi arvestada, et Pliškovale omaselt olid pallivahetused väga lühikesed, mistõttu ühtlast mängurütmi on raske leida. Ja kui Pliškoval õnnestus esimene serv, siis sealt oli punkti väga raske võtta. Seda tõestab ka statistika. Teises setis parandas Kontaveit oluliselt oma servi, ent seekord sellest ei piisanud.

Täna õhtul ootab Kontaveiti ees veel paarismängu kohtumine, mis algab Eesti aja järgi orienteeruvalt kell 21:00.