fbpx
Close

Novak Djokovic sai üllatuskaotuse maailma 32. reketilt

Alejandro Tabilo ei suuda uskuda, et suutis võita maailma esireketit. / Foto: EPA/Scanpix

Suurüllatus sündis pühapäeva õhtul Rooma ATP Masters 1000 turniiri 3. ringis, kui maailma esireket Novak Djokovic kaotas Alejandro Tabilole (Tšiili, 29) 2:6, 3:6.

Tšiillane alustas hoogsalt ja üllatas Djokovici suurepärase tagajoonemänguga. Kuigi Djokovic on korduvalt rasketest seisudest välja tulnud, oli Tabilo 4:0 edu seekord liiast. Teise seti avageimis tegi Djokovic kaks topeltviga ja kaotas juba kolmandat korda servigeimi. Kogu aeg oodati, et millal serblane selle murde tagasi saab, aga seda ei juhtunudki. Veelgi enam: Djokovicil polnud terve mängu jooksul isegi ühtki murdepalli!

“Püüdsin hoida oma närve vaos ja jätkata lööke samas vaimus,” rääkis Tabilo. “Kui hakkad jõudma võidule lähedale, tuleb paratamatult pinge sisse, löögid jäävad lühemaks. Aga püüdsin mängida punkt korraga, mitte mõelda seisule. Pean veel ärkama unest ja aru saama, mis täna juhtus. Ka mu lähedased saatsid mind mängule sõnadega, et sul on viimasel ajal isegi hästi läinud, oled teinud head tööd. Vaevalt keegi neist uskus, et suudan Djokovici võita.”

Djokovici serv oli eile selgelt halvem kui tavaliselt. Ta tegi 8 ässa kõrval 5 topeltviga, lõi esimest servi sisse 52% ja võitis teiselt servilt ainult 44% punktidest. Djokovici edu on läbi karjääri põhinenud stabiilsusel. Kui esimene serv ei lähe nagu eile juhtus, teeb ta mängu ära teise servi ja heade tõrjetega. Kuid Tabilo vastu ei suutnud maailma esireket kuskilt kinni hakata.

Tabilo langes eelmisel Masters-turniiril Madridis välja juba avaringis ja kuna tal seetõttu jäi võistluse teine nädal vabaks, otsustas ta mängida Aix-en-Provence’i Challenger 175 turniiril ning võitis selle. Tänu tiitlile kerkis ta rankingus karjääri kõrgeimale, 32. kohale. Järgmisel nädalal peaks tšiillane tõusma juba TOP30 sekka. Lisame veel, et Tabilo ei ole mingi noormängija, ta saab 2. juunil juba 27-aastaseks. Ta tõusis maailma teise sajasse 2020. aasta oktoobris, aga jäi veel mitmeks hooajaks peamiselt Challengeri taseme mängijaks. Esisajasse jõudis Tabilo 2022. aasta suvel ja sügisel, kuigi tol hooajal ei võitnud ta ühtki turniiri. Tabilo on kokki võitnud kuus Challengeri, kuid tänavu jaanuaris ka ATP turniiri Aucklandis, mille järel ta tõusis esmakordselt TOP50 sisse.

Kui maailma esikolmikust kaks meest, Jannik Sinner (Itaalia) ja Carlos Alcaraz (Hispaania), langesid vigastustega välja juba enne turniiri, siis nüüd on audis ka Djokovic. Eilse tulemusega jättis Djokovic Sinnerile ukse pärani lahti tõusmaks Prantsusmaa lahtiste järel maailma esireketiks. Kui Sinner jõuab Pariisis finaali (saab juurde 1255 punkti), ei aita Djokovici isegi tiitli kaitsmine, sest tema punkte juurde ei saa. Kui Djokovic finaali ei jõua (poolfinaali pääsemise korral kaotab 1200 punkti), saab Sinner esireketiks olenemata enda tulemusest Pariisis.

scroll to top