Novak Djokovic sai ootamatu kaotuse kaasmaalaselt

Novak Djokovic Banja Lukas pressikonverentsil. / Foto: PA Images/Scanpix

Maailma esireket Novak Djokovic (Serbia) kaotab harva mängijaile väljaspool esikümmet, aga täna sai ta Banja Luka turniiri veerandfinaalis lüüa lausa maailma 70. reketilt.

Tegelikult kaotas Djokovic ka eelmisel nädalal Monte Carlos Lorenzo Musettile (Itaalia), kes siis oli ATP 21. reket, kuid Musetti näol on ikkagi tegemist noore mehega, kes tõenäoliselt kumagi ka esikümnesse kerkib. Täna oli aga Djokovici võitja kaasmaalane Dušan Lajovic, kes alistas maailma esireketi 6:4, 7:6. Esimeses setis oli Lajovic pikka aega murdega ees, aga Djokovic viigistas 4:4. Üllatuslikult murdis Lajovic järgmises geimis uuesti Djokovici servi ja võitis avaseti. Teises setis oli mõlemal viis murdepalli, aga ikkagi jõuti seisuni 6:6 ilma servi kaotamata. Tie-break’is oli Djokovic 6:3 ees ja seda uskumatum, et ta 6:8 kaotas.

“Olen rabatud, see oli mu karjääri suurim võit,” ütles Lajovic. “Tunded on praegu segased, sest mängin kodulinnas oma hea sõbra Nole vastu, aga tema on meie kangelane. Ma ei uskunud, et tema võitmine on üldse võimalik, aga see juhtus.”

Banja Lukas, kus turniir toimub, mängivad pea kõik Serbia tipud ja turniiri nimi on Srpska Open, ehkki peetakse Bosnias. Tegemist on Bosnia serblaste elupiirkonnaga ja nad ise nimetavad seda Srpska Respublika – eks see jälle üks Balkani poliitiline vastuolu ole.

Djokovic oli mullu samal ajal peetud Belgradi turniiril jõudnud finaali, sellega ta kaotas maailma edetabelis 105 punkti, aga ka serblase peamine rivaal Carlos Alcaraz (Hispaania) punkte juurde ei saa, sest Barcelonas, kus ta täna jõudis poolfinaali, oli Alcaraz mullu võitnud. Kui ta kaitseb tiitlit, jääb Alcaraz ikkagi Djokovicist 365 punkti maha.