fbpx
Close

Draama: Elena Malõgina kaotas üle 3,5 tunni kestnud mängu

Elena Malõgina Tallinn Openil. / Foto: Karl Toomsoo

Elena Malõgina (8) võitles Nottinghami ITF-i W25 turniiri veerandfinaalis kõvasti Adithya Karunaratnega (Hong Kong, 4), kuid pidi tunnistama maailma 288. reketi paremust 7:6, 4:6, 7:5.

Õigem oleks öelda, et pidi tunnistama vastase võitu, sest ega paremust Karunaratnel suurt polnudki, kui lisaks arvestada, et mängu punktid võitis Malõgina 119:116. Seekord läks nii, et 3 tundi ja 35 minutit kestnud mängus tõmbas Karunaratne pikema kõrre.

Servimurdeid oli selles mängus palju ja kokkuvõttes võitis Malõgina 16st murdepallist 8 ja vastane 13st 8. Kuigi Nottinghamis mängitakse kõvakattel, suutsid tõrjujad 34st geimist võita 16. Ilm tõenäoliselt kohtumise tulemust ei mõjutanud, sest Nottinghamis on ainult 11 kraadi sooja. Võib-olla ainult seda, kellel enne külm hakkab, aga liikumise pealt sellel ilmselt suurt mõju pole.

Esimeses setis oli Malõgina kaks korda murdega ees, aga Hong Kongi tennisist viigistas 4:4, Tie-break’is jõudis esimesena settpallini Malõgina (6:5 ja 7:6), aga kaotas 7:9. Teises setis jäi Eesti mängija ise murdega taha (0:2), aga nagu juba öeldud, suurt kaalu murretel tänases mängus ei olnud. Malõgina viigistas 3:3 ja seisul 4:4 tehtud murre sai otsustavaks.

Kolmandas setis nähti murdeid seisuni 3:2 Malõgina kasuks, siis suutis ta servi hoida. Aga mitte kauaks – viik tuli seisuks 4:4. Lõpp oli kõva võitlus. Nii seisul 4:4 kui ka 5:5 mängiti pikad geimid, kus Malõginal oli võimalusi tõrjegeim võita, aga lõpuks sai sellega hakkama Karunaratne seisul 6:5. Servi statistika oli Malõginal isegi pisut parem, aga loogika ongi selles, et kui sa võidad kolm punkti rohkem, siis sa pead ka servilt veidi rohkem punkte võitma. Kahju ainult, et see ei kajastunud lõpptulemuses.

Kahjuks ei saanud Malõgina lohutust ka paarismängus, kus ta koos Eliz Maloneyga (Suurbritannia) kaotas teisena asetatud India paarile Rutuja Bhosale/Ankita Raina 3:6, 6:4, 8:10. Otsustavas tie-break’is olid Malõgina ja Maloney ees 6:1, kuid siis hakkasid vastased tasapisi järele tulema. Seisult 8:5 Eesti-Briti paar enam punkte ei saanud…

scroll to top