fbpx
Close

Mark Lajal jõudis esmakordselt Challengeri poolfinaali!

Mark Lajal. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Mark Lajal jõudis esmakordselt Challengeri poolfinaali, kui ta alistas laupäeva varahommikul Guernavacas (Mehhiko, Morelosi osariik) Terence Atmane’i (Prantsusmaa, ATP 256.) 6:3, 7:5.

Tõsi, paarismängus oli ta selsamal Morelosi Challengeril juba varem poolfinaali jõudnud, aga eks karjääri tulemusi loetakse ikkagi üksikmängu järgi. Tänases mängus, mis kohaliku aja järgi toimus reede õhtul ja seetõttu ka pisut jahedama (+23-25) ilmaga, alustas Lajal kohe murdega ja läks 3:0 ette. Kuna viimases kolmes servigeimis loovutas Lajal kokku vaid ühe punkti, oli avasett sellega ka võidetud.

Lajal ei lasknud oma servi murda ka teises setis, ehkki Atmane’il oli võimalus seisul 5:4, kus murdepall tähendas ka settpalli. Kuid Lajal päästis selle punkti ja murdis omakorda seisul 5:5. Viimase geimiga läks natuke aega, aga kolmandalt matšpallilt võit tuli.

Murdepall, mille Lajal pidi teise seti lõpus päästma, oli prantslase ainus, kuid ka Lajalil ei olnud neid palju – ta realiseeris murdepalle 3st 2. Lajal servis täna esimest pallingut sisse lausa 76% ning võitis esimeselt servilt 74 ja teiselt 76% punktidest. Lajal kaotas oma servigeimides kokku 18 punkti, aga neist 7 tolles pikas geimis, kus vastasel oli ainus murdepall.

Poolfinaalis on Lajalil aga senistest keerulisem vastane 22-aastase argentiinlase Thiago Agustin Tirante (ATP 185.) näol. Tegemist on mängijaga, kes juba kolmandat hooaega mängib peamiselt Challengeri tasemel. Tirante kerkis 2020. aasta novembris 539. kohalt 376ndaks, kui jõudis tollal üllatuslikult finaali Lima Challengeril. Alates 2021. aasta augustist on Tirante kuulunud TOP 300 sisse, kuhu Lajal veel jõudnud pole.

Tirante mängib peamiselt Ladina-Ameerikas, kuid eelmisel suvel tegi kaasa ka mitmel Euroopa Challengeril. Ta on pääsenud slämmiturniiri kvalifikatsiooni, aga sealt edasi saanud ei ole. Argentiinlane on võitnud ühe Challengeri 2021. aastal Ambatos (Ekuador) ja mänginud neljas finaalis, viimati tänavu aprilli algul Mexico Citys. Kuid üht tuleb öelda siiski Lajali kasuks – Tirante on seni kõik oma Challengeride finaalid mänginud liivaväljakul, kuid Guernavacas mängitakse kõvakattel, mis on Eesti esireketi lemmikkate.

Lajal on poolfinaali jõudmisega teeninud Morelosi Challengerilt 34 ATP (kval 4 + põhiturniiril 30) punkti ja kui enne kirjutasime, et Eesti esireket ei ole TOP300 sisse kuulunud, võib ta nüüd sinna jõuda, kuid arvestus on üsna napp (hetkel jooksvas edetabelis 298.), mistõttu seda veel kindlalt lubada ei saa. Küll aga tagab kindlasti koha 300 parema seas finaalipääs.

Lajali ja Tirante poolfinaal toimub ööl vastu pühapäeva, tõenäoline algus ca kella 2-3 paiku. Paarismängu poolfinaalis aga Lajal enam väljakule ei tule, sest tema ja Bu Yunchaokete (Hiina) andsid vastastele loobumisvõidu. Võib küll eeldada, et loobujaks oli hiinlane, sest Lajal ju jätkab turniiri.

scroll to top