fbpx
Close
PAF.ee

Next Geni favoriit: loodan, et turniiril katsetatavad muudatused on peatselt ATP menüüs

– Carlos Alcaraz / Foto: EPA/Scanpix

Hispaania noor tenniseäss Carlos Alcaraz loodab, et tänavusel ATP Next Geni finaalturniiril esimest korda kasutusel olevast peamisest uuendusest on tema jaoks suur abi.

Esimest korda turniiri ajaloos on mängijatel lubatud otse suhelda oma treeneritega ja seda terve matši kestel. Varem on treeneri nõuandeid katsetuslikult võimaldatud  Bluetooth kõrvaklapikomplektide abil. Kuid seekord võivad treenerid mängijat juhendada otse platsi kõrvalt.

Otsejuhendamise võimalus on tenniserahva kahte lehte ajanud. Hetkel on see keelatud ATP tuuril ja suure slämmi turniiridel. 18-aastane Alcaraz usub, et see kõik muutub juba lähitulevikus.

Pühapäevasel pressikonverentsil sõnas Alcaraz, et tennises on palju coachimist nagunii. „Tegelikult on väga hea treeneriga mängu ajal rääkida. Ma arvan, et on suurepärane idee vähemalt proovida seda eeloleval turniiril. Mulle meeldib, et treener võib platsi kõrval olla.“

Alcaraz on 2021. aasta Next Geni finaalturniiril kõrgeima asetusega. 2020. aastal turniiri ei toimunud, ülemöödunud aastal võidutses itaallane Jannik Sinner, 2018. aastal oli parim Stefanos Tsitsipas ja veel aasta varem korealane Chung Hyeon.

Hispaanlane on kindel, et ta lõpetab oma läbimurdehooaja edukalt. Käesoleval aastal võitis ta oma esimese ATP-tiitli Umag Openil ja USA lahtistel jõudis mäletatavasti koguni veerandfinaali.

Alcarazi juhendaja Juan Carlos Ferrero sõnas ATP-le antud usutluses, et noor hispaanlane näeb kõvasti vaeva. „Kui me koostööd alustasime, siis ta oli harjunud treenima kõigest üks kord päevas. Alguses oli tema jaoks harjumatu, et nii palju peab tööd tegema. Nüüdseks on ta sellega harjunud. Ta aktsepteerib kõike, mida ma talle ütlen, mis on väga kena.“

Next Geni finaalturniir on teada-tuntud uuenduslike meetodite ja reeglimuudatuste katsepolügoonina.

Lisaks ülalnimetatud uuendusele on kavas ka lühem soojendusaeg, limiteeritd arv meditsiinilsi pause ning ajapiiranguga tualettruumi kasutamised.

Alcaraziga (ATP 32.) samas grupis on Brandon Nakashima (USA – ATP 63.), argentiinlane Juan Manuel Cerundolo (ATP 91.) ja Taani noormees Holger Vitus Nodskov Rune (ATP 109.).

Nakashima usub, et uute reeglitega katsetamine on kiiduväärt. „Ma arvan, et põnev saab olema. Palju otsustavaid punkte ilma „eduta“, setid saavad olema kiired, igal juhul väga kihvt. Võib olla võetakse mõned uuendused tulevikus ka ATP-tuuril kasutusele.“

Teises alagrupis mängivad Sebastian Korda (USA, ATP 39.), prantslane Hugo Gaston (ATP 67.), Milanos kodupubliku toetust nautima hakkav itaallane Lorenzo Musetti (ATP 58.) ja veel teinegi Argentiina mängija Sebastian Baez (ATP 111.).

Next Geni turniiri avavoor peetakse teisipäeval.

scroll to top