Neli settpalli maha mänginud Kaia Kanepi langes US Openil välja

Kaia Kanepi löögil mängus Leylah Fernandezi vastu. / Foto: USA Today/Reuters/Scanpix

US Openi teise ringi kohtumine Kaia Kanepi ja 18-aastase kanadalanna Leylah Fernandezi vahel oli üsna võrdne, mõlemal olid oma plussid ja miinused. Aga settide lõpud mängis Fernandez kindlamini ja see otsustas.

Mõlemad näitasid läbi kohtumise väga head esimest servi – Kaia teenis sellelt 78 ja Fernandez 80% punktidest. Tõrjujal ei olnud lihtne, kui sisuliselt neli punkti viiest esimesel servil võideti. Aga Kaia sai esimest servi lüüa vähem, sest õnnestumisprotsendi poolest jäi ta Fernandezile alla 54 vs 66.

Tõsi, need numbrid võib-olla otsustavad ei olnud. Põhimõtteliselt otsustas mängu ikkagi see, et Kaia ei kasutanud teises setis võimalusi, eriti kaht settpalli oma servil, kui ta heal rünnakuvõimalusel eksis. Kuid alustagem avasetist. Seisuni 6:5 kanadalanna kasuks ühtki servimurret ei tehtud. Võimalusi oli, eriti Kanepil seisul 4:4, kui Fernandez jäi oma servil taha 15:40. Aga nende kahe murdepalli puhul ei saa Kaiale ette heita – vastane lõi taas head esimesed servid ja Kaia ei saanud initsiatiivi. Samal ajal, kui Fernandez teenis matši kolmanda murdepalli ja ühtlasi esimese settpalli Kaia servil seisul 5:6, 30:40, eksis eestlanna lihtsalt.

Vastukaaluks murdis Kanepi teise seti esimeses geimis pisut ehk pingelangust tundnud Fernandezi servi. Kuid on suur vahe, kas murda settpallil või esimeses geimis – kanadalannale jäi veel viis võimalust murre tagasi võtta. Kuid esialgu Kaia seda teha ei lasknud. Mäng, mis vihma tõttu oli alanud ca 40 minutit hiljem, läks küll uuele vihmapausile Kaia geimpallil seisul 3:2, 40:30, aga pooletunnine ootus tema rütmi ei häirinud ja ta realiseeris olulise punkti.

Seisul 5:3 tekkis Kaial võimalus lõpetada sett nii, et oma servigeimi ja Fernandezi viimast murdevõimalust ei tulegi. Ta teenis vastase servil kaks murdepalli ehk ka settpalli, aga ka seekord ründevõimalust vastane ei andnud. Küll aga järgmises geimis, kus Kanepi algul päästis murdepalli seisul 30:40, oli tal väga kindel võimalus teine sett settpallil lõpetada, kuid eeskäe ründelöögil maandus pall joone kõrval. Nüüd võib öelda, et see oli maha mängitud võimalus, mida tagasi enam ei antud. Ikkagi vähem lihtvigu (Kanepi 50, Fernandez 36) teinud vastane lõpus enam ei eksinud, aga Kaia eksis. Äralöökidega jäi Kanepi 27:18 peale, kuid see ei kompenseerinud lihtvigu. Kui esimese ringi mängus Julia Putintsevaga võitis Kaia teise seti 5:4, 40:15 edu loovutamisest hoolimata, siis seekord läks Fernandez lõpuni ja võitis mängu 7:5, 7:5.

Nüüd on noorel kanadalannal võimalus kohtuda Naomi Osakaga (Jaapan, 2), kes sai täna Olga Danilovicilt (Serbia) loobumisvõidu.