fbpx
Close

Kanada üllatas Tšehhit ja kohtub finaalis Itaaliaga

Paarismängu viimane punkt on võidetud. Vasakul Gabriela Dabrowski, paremal Leylah Fernandez. / Foto: Reuters/Scanpix

Billie Jean King Cupi finaalturniir on sel aastal kulgenud tõeliselt üllatavalt, kui finaalis kohtuvad Itaalia ja Kanada naiskond.

Eks oma osa on siin kahel teguril. Esiteks, nüüd peetakse matš ainult parem kolmest põhimõttel ja see tekitab rohkem juhuslikke tulemusi kui viiemänguline matš. Kui sul on olemas hea paar ja üks TOP50 üksikmängija, võib selleks piisata üllatamiseks ja Kanada just selline naiskond ongi. Teiseks, totter kalender – BJK Cupi finaal algas kaks päeva pärast WTA finaalturniiri lõppu ja nii jäid paljud tugevad eemale. Eelkõige nõrgestas see USA, Poola ja Kasahstani naiskonda, sest tšehhitaridel saabus Marketa Vondroušova teiseks vooruks kohale ja neil on ka teine koosseis piisavalt hea.

Kanada alistas neljast poolfinalistis kõige tugevamaks peetud Tšehhi 2:1. Maailma 258. reket Marina Stakusic enam ei üllatanud ja kaotas Barbora Krejcikovale kindlalt 2:6, 1:6. Aga Leylah Fernandez (WTA 35.) hakkas Wimbledoni tänavusele tšempionile Vondroušovale vastu. Kui Tšehhi esireket võitis teise seti ja alustas kolmandat murdega, näis ta olevat veelgi selgem soosik kui enne mängu, aga Fernandez vastas kahe murdega ja võitis 6:2, 2:6, 6:3. Ja paarismäng tõi suurüllatuse, kui Gabriela Dabeowski ja Fernandez alistasid Krejcikova ja Katerina Siniakova 7:5, 7:6. Dabrowski ongi Kanadal paarismängu spetsialist, aga ka Fernandez on olnud viimasel ajal selles mänguliigis edukas. Ent samas on ju Krejcikova ja Siniakova koos võitnud seitse slämmiturniiri…

Itaalia sai Sloveeniast jagu juba üksikmängude järel 2:0 ja paarismängu ei peetud. Play-off mängus pole seda vaja. Finaalis peaks Itaalia olema parem teiste numbrite kohtumises, aga Kanada paarismängus. Seega võiks matši otsustada Fernendezi ja Jasmine Paolini üksikmäng.

scroll to top