fbpx
Close

Itaalia ja Kanada pääsesid Billie Jean King Cupi poolfinaali

Kanada esireket Leylah Fernandez. / Foto: AFP/Scanpix

Sevillas on nüüdseks kolm päeva kestnud Billie Jean King Cupi finaaliturniir 12 naiskonna osavõtul ja täna selgusid esimesed alagrupivõitjad ehk poolfinalistid, kelleks said Itaalia ja Kanada.

Tundub päris suure üllatusena, et sellised naiskonnad poolfinaalis mängivad, kui aga vaadata, kellega nad alagrupis kohtusid, siis see enam nii suur üllatus pole.

Itaalia vastased D-grupis on kaks Euroopa suurt tennisenaiskonda Prantsusmaa ja Saksamaa, kel kahe peale ette näidata päris suur arv suure slämmi turniiride tiitleid. Aga praegu on parim sakslanna Tatjana Maria maailma edetabelis 57. kohal, kuid teda ei pandud täna mängima, ehkki ülesandmise põhjal kuulub ta naiskonda. Itaallannad Jasmine Paolini (WTA 30.) ja Martina Trevisan (43.) võtsid sakslannade vastu võidu ja pärast edu paarismängus said 3:0 võidu.

Ka prantslannadega tehti kõik selgeks üksikmängudega, kuid Paolinil tuli alistada selleks Caroline Garcia (20.) 7:6, 5:7, 6:4. Millegipärast ei pannud Prantsusmaa teise reketina mängima kodustatud venelanna Varvara Gracheva, vaid Alize Cornet’ (WTA 118.), kes jäi Trevisanile alla 6:2, 2:6, 2:6. Paarismängu Prantsusmaa võitis, aga pärast Itaalia tänast edu Saksamaa üle ei olnud sel enam tähtsust, sest “surnud ringi” ei tule.

Kanada pani C-grupis Leylah Fernandezi (35.) kõrval välja maailma 258. reketi, 18-aastase Marina Stakusici, kes on seni turniiri suurim üllataja, sest ta alistas nii Rebeka Masarova (Hispaania, 65.) kui ka Magdalena Frechi (Poola, 63.). Fernandez sai aga jagu Sara Sorribes Tormost (50.) ja Magda Linettest (24.). Samas on kodus mängiv Hispaania tulnud välja parimas koosseisus, sest nii edukal tenniseriigil (ja seda ka naiste seas) polegi hetkel edetabelis kõrgemal asuvaid mängijaid. Aga veel poolteist tagasi olid esikümnes nii Garbine Muguruza kui ka Paula Badosa.

Poolal ei tulnud aga kohale maailma esireket Iga Swiatek, kes polnud rahul, et BJK Cup algas kaks päeva pärast WTA finaalturniiri lõppu ning Mehhiko ja Hispaania ajavahet arvestades sisuliselt 1,5 päeva hiljem. Swiatek otsustas loobuda, sest tervis on tähtsam – ajavahega kiire kohanemine on ka omamoodi risk.

BJK Cupile ei sõitunud ka USA kaks paremat mängijat Coco Gauff ja Jessica Pegula. WTA finaalturniiril mänginutest olid üles antud Tšehhi esinumbrina Marketa Vondroušova ja Kasahstanil Jelena Rõbakina, aga esimeses matšis nad kaasa ei teinud. Esialgu andmed puuduvad, aga võib-olla tulevad nad reedel siiski väljakule.

Ja mõlemat on vaja, sest Kasahstan peab B-grupis esikoha kindlustamiseks võitma Sloveeniat 3:0. Nimelt alistas Sloveenia (Tamara Zidanšek ja Kaja Juvan üksikmängus) Austraalia 2:1, kuid täna Austraalia Kasahstani 2:1. Venemaalt pärit kasahhitaridel (sest lisaks Rõbakinale on sellised ka teine reket Julia Putintseva ja parim paarismängija Anna Danilina) ei pruugi 2:1 võidust Sloveenia üle piisata, sest siis hakatakse lugema settide vahet.

A-grupis mängivad esikohale kaks hetke kõige kõvemat naiste tennisemaad USA ja Tšehhi, kes on heas koosseisus isegi hoolimata TOP8 mängijate puudumisest. Mõlemad alistasid Šveitsi, kellel puudus esireket Belinda Bencic. Tšehhi sai 3:0 võidu, USA juhib loo kirjutamise hetkel 2:0, aga paarismängu tulemusel pole tähtsust, sest nii või naa selgub alagrupi võitja omavahelises mängus reedel.

USA esireketina on BJK Cupil Sofia Kenin (33.), kes on tegelikult riigi neljas number. Ja teist reketit mängis alles USA kümnes naine Danielle Collins (55.), kuid tema potentsiaal on kindlasti palju kõrgem kui edetabelikoht ja sellepärast ta kaasati. Kui Vondroušova kohale ei saabu, mängivad Tšehhi eest tõenäoliselt Barbora Krejcikova (10.) ja Marie Bouzkova (34.). Šveitsi vastu osales Krejcikova ainult paarismängus, sest temagi saabus Cancunist WTA finaalturniirilt.

Lisame veel, et Sevillas mängitakse siseväljakutel kõvakattel, ehkki ilm vast lubaks ka väljas mängida.

Vaadake seniseid tulemusi ja naiskondade koosseise siit.

scroll to top