Prantsusmaa lahtiste esimene poolfinalist on Martina Trevisan (täiendatud!)

_ Martina Trevisan / imago images/Claudio Gärtner/Scanpix

Üllatuslikult pääses Prantsusmaa lahtistel meistrivõistlustel esimesena poolfinaali WTA 59. reket Martina Trevisan (Itaalia), kelle varasem parim saavutus oli siinsamas Pariisis 2020. aastal veerandfinaali jõudmine, aga nüüd astus ta sammu edasi.

Trevisan alistas alumise tabelipoole kõrgeima asetusega veerandfinalisti Leylah Fernandezi (Kanada, 17) 6:2, 6:7, 6:3. Fernandez mängis küll tagajoonelt teravamalt, aga see väljendus aimult sunnitud vigades, mida Trevisan tegi 33 ja kanadalanna ise 22. Kuid äralööke ei suutnud Fernandez piisavalt teha, ta kaotas need 29:43 ja samuti tegi palju rohkem lihtivigu (44:29). Esimese seti keskel käis ka füsioterapeut sidumas Fernandezi jalga, mistõttu võib arvata, et tema liikumine oli veidi pärsitud. Otseselt seda märgata ei olnud, aga Trevisani 43 äralöögist vähemalt kolmandiku võinuks kanadalanna ehk kätte saada.

Trevisan oli võidule lähedal juba teises setis, kui ta seisul 5:4 servides teenis matšpalli. Kuid Fernendez murdis tagasi ja võitis vigaderohke tie-break’i 7:3. Seti lõpus, kui närvipinge suurenes, hakkas Trevisan tegema ka rohkem topeltvigu. Otsustavas setis võttis Fernandez kahemurdelises kaotusseisus ühe tagasi, aga Trevisan mängis seisul 5:3 oma servil kolm viimast punkti hiilgavalt. Lõpuks võitis Fernandez oma servil vaid ülinapilt üle poolte punktidest (93st 47). Just oma servigeimide kehv mängimine oli kanadalannale saatuslik otsustavas setis.

28-aastane Trevisan jõudis karjääris esmakordselt esisajasse 2020. aasta sügisel, kui jõudis Pariisis veerandfinaali. Praegune tulemus viib itaallanna esmakordselt TOP50 sekka ja kohe nii kõrgele nagu 26. koht. Seega on ta tõusnud 33 kohta, aga võib tõusta veelgi, näiteks finaalipääs tõstaks Trevisani 19ndaks või 20ndaks olenevalt Veronika Kudermetova tulemusest. Prantsusmaa lahtiste eelsel nädalal võitis Trevsan Rabatis ka karjääri esimese WTA turniiri, mistõttu on ta nüüdseks võitnud 10 mängu järjest.

Kahe ameeriklanna veerandfinaalis jäi peale noorem, kui Cori Gauff alistas Sloane Stephensi 7:5, 6:2. Prantsusmaa lahtistel korra (2018) finaali jõudnud Stephensi parim periood oli esimeses setis, kui ta tuli kaotusseisust 2:5 järele 5:5. Kuid pärast seda ei võitnud Stephens oma pallingul enam ühtki geimi. Teises setis teenis ta kaks geimi Gauffi servil ja nii võitis Stephens oma servil alla 50% punktidest (esimesel servil 56 ja teisel ainult 15%).

Gauffi kõige kehvem näitaja oli kuus topeltviga, aga vaatamata sellele tegi ta lihtvigu vastasest vähem (23:31). Äralöökidega jäi Gauff peale napimalt 18:16. Nüüd on kindel, et tabeli alumisest poolest jõuab finaali keegi, kes pole varem slämmiturniiri finaalis mänginud. Isegi poolfinaal on mõlema jaoks uus tähis, aga vähemalt selles osas on Trevisan ja Gauff võrdsed.