fbpx
Close

MINU LUGU | Elise Mertens: kui oleksin isegi maailma esireket, jääb ikka alles see, mis on väljaspool tennist

WTA videosarja “Minu lugu” seekordne kangelanna Elise Mertens tutvustab ennast eelkõige kui perekeskset inimest, kelle suurim väärtus elus on tema kodu, lähedased ja sõbrad.

24-aastane belglanna pole veel jõudnud päris teravasse tippu, kuid ta on võitnud viis WTA turniiri, jõudnud Australian Openil (2018) poolfinaali ja olnud parimal nädalal maailma 12. reket. Videoloos saab sõna ka Belgia üks kahest kõigi aegade parimast mängijast Kim Clijsters, kes ütles, et noorteklassis arenes Mertens samm-sammult, kuid imelisel kombel on temast nüüd saanud tippmängija. “Tahtmine kõike õppida ja areneda, oskus kuulata treeneri juhtnööre on ta aidanud kõrgele,” sõnas Clijsters.

Kui Elise on oma kodus Belgia väikelinnas Hamont-Achelis, siis jalutab kogu pere – ema, isa, vanem õde ja Elise ise – koos koertega pargis, et ikka võimalikult palju koos olla. “Oleme kogu aeg teinud kõike koos, ka siis, kui tütred suureks kasvasid, oleme iga päeva nendega kontaktis. Nüüd oleme tänu Elise turniiridele terve maailma läbi sõitnud,” ütles ema.

Elise oleks pidanud olema üks kaksikutest, aga õnnetu juhtumi tõttu sündis ta üksi kaks kuud enneaegsena, ent teine kaksik oli juba ema kõhus surnud. “Teatud mõttes oli isegi õnne, et tema on meil olemas,” ütles vanem õde.

Vahel kõksib Elise ka isaga lauatennist ning koos oma poiss-sõbra Robbe Ceyssensiga valmistab maitsvaid roogi. Samuti on tähtis roll parimal sõbrannal Lisa van Balenil, kellega koos ta mängib bowlingut ja käib kinos. “Isegi siis, kui saaksin kunagi maailma esireketiks, jääb alles see, mis on väljaspool tennist,” ütles Elise, kes peab ennast õnnelikuks inimeseks.

scroll to top