fbpx
Close

Laver Cup lükati aasta võrra edasi

– Euroopa võidukas tiim 2019. aasta Laver Cupil / Foto: Zumapress.com/Scanpix

Veel üks tenniseturniir jääb 2020. aastal ära, selleks on võistkondlik Laver Cup, kus Euroopa meeskond kohtus muu maailma koondisega.

Turniiri tegevjuht Tony Godsick teatas, et otsus tuli teha praegu. “Teame, et meie turniiri kirglikud fännid on pettunud, et peavad veel ühe aasta ootama, kuid tegime otsuse selleks, et ei satuks muu tennisekalendriga vastuollu,” sõnas Godsick ja lisas, et Bostoni tennisefännid saavad võistlust näha, sest järgmisel aastal 24.-26. septembrini peetakse turniir ikkagi TD Gardenis, kus peab oma mänge ka Celticsi korvpallimeeskond.

Laver Cupi korraldajate otsus ei ole tingitud koroonaviirusest – see tähendab, et nad tingimata ei eeldanud, et septembris pandeemia püsib. Turniiri ei tahetud pidada samal ajal Roland Garrosi slämmiturniiriga, mis peaks uute kuupäevade põhjal algama 20. septembril. Ehkki praegu pole ikka veel kindel, et Prantsusmaa lahtised sügisel üldse toimuvad.

Kuna Roger Federer oli lubanud Laver Cupil mängida, siis nüüd ütles 20-kordne suure slämmi turniiride tšempion, et on kohal ka 2021. aastal. Võib isegi tähendada, et just Laver Cupi (aga võib-olla ka olümpiamängude edasilükkamise) pärast lükkab Federer edasi ka karjääri lõpetamise kuupäeva.

scroll to top