Meeste teise liiga paarismäng lõppes dramaatiliselt, kolmanda liiga paarismängus võtsid favoriidid oma

– Teise liiga paarismängu finalistid Andres Aarelaid, Hendrek Kelder, Toomas Kuum ja Mati Ende / Foto: Ilja Poljašov

SEB Liigatennise nädalavahetus oli väga vilgas. Meeste teises ja kolmandas liigas peeti Tallinnas paarismängu etapid. Kohale tuli palju paare ja esindatud oli praktiliselt kogu edetabeli tipp.

Teises liigas oli juba alagruppide sõel tihe, sest kaheksa tugevama hulka ei pääsenud mitu tugevat paari, kellele võis enne turniiri ennustada isegi esikohta.

Finaali murdsid end suurte kogemustega mängijad, kelle keskmine vanus on julgelt üle 50 aasta (!): Andres Aarelaid/Hendrek Kelder ja Mati Ende/Toomas Kuum. Kõigil on karjääri jooksul ette näidata medaleid Eesti seenioride meistrivõistlustelt. Poolfinaalid: Aarelaid/Kelder vs Rainer Änilane/Stan Nahkor 7:5 6:3 ja Ende/Kuum vs Martin Lembra/Andres Kuum 6:4 7:5.

Esimest korda koos paari mänginud Mati Ende ja Toomas Kuum kontrollisid enamus aja finaali sündmusi, kuid isegi kolm järjestikust matšpalli ei taganud neile esikohta. Andres Aarelaid ja Hendrek Kelder suutsid kriitilistel hetkedel säilitada külma närvi ning võitsid hooaja tugevaima teise liiga paarismängu turniiri finaali tulemusega 3:6 7:5 11:9.

Kolmanda liiga paarismängus kohtusid finaalis selle hooaja kaks edukaimat paari – Ahti Rattasepp/Ranno Treial ja Madis Eichler/Rainer Hinno. Kui Rattasepp/Treial pääsesid poolfinaali probleemideta, siis Eichler/Hinno võitsid mõlemad alagrupimängud alles otsustava seti tie-breakis.

– Kolmanda liiga paarismängu finalistid: Rainer Hinno, Ahti Rattasepp, Ranno Treial ja Madis Eichler / Foto: Madis Eichler

Poolfinaalis alistasid Rattasepp/Treial Mait Käbin/Tarmo Kalbuse 6:4 6:3 ja Eichler/Hinno Joonatan Vinkel/Jürgen Vinkeli 6:4 6:1. Kuna finaal oli tennisistidele arvult juba neljas mäng, siis võib arvata kui kanged olid nende liigesed… Aga nagu finalistide pildilt on näha, jätkus neil veel positiivset meelt ka peale rasket tööpäeva. Hooaja liiderduett Rattasepp/Treial võitis finaali tulemusega 6:3 6:0 ja suurendas sellega veelgi oma edu üldarvestuses.