fbpx
Close

Katriin Saar, Maria Lota Kaul ja Sofia Tšeklistova Stockholmi kvalifikatsioonis võidukad

– Katriin Saar / Foto: Igor Pissarev

Stockholmis algas esmaspäeval 15 000 dollari suuruse auhinnafondiga ITF-i turniiri kvalifikatsioon, kus osaleb koguni neli eestlannat, neist kolm olid valikturniiril asetatud.

Esmaspäeva pärastlõunaks olid võidu saavutanud kaks meie mängijat – Katriin Saar (2) ja Sofia Tšeklistova. Saar alistas Smilla Kjärgaardi (Rootsi) 6:1, 6:4, kuid võinuks õhtule saada märksa kiiremini, aga alates teise seti seisult 4:1 mängis ta maha hulgaliselt murdepalle ja ka ühe matšpalli seisul 5:2, 40:30. Õnneks suutis Saar seisul 5:4 teha otsustava murde ja jätkab turniiri.

Tšeklistova teenis hinnatava võidu Lily Elida Hasethi (Norra, 4) üle 6:4, 6:4, kuigi jäi alguses taha 0:3. Võrdlust Hasethiga on kõige sobivam teha ITF-i juunioride edetabeli kaudu – seal on Haseth viimase hooaja jooksul olnud Tšeklistovast keskelt läbi 200-300 kohta kõrgemal.

Napi kaotuse 6:2, 2:6, 8:10 pidi vastu võtma Helena Narmont (8), kes jäi alla Ellen Allgurinile (Rootsi). Otsustavas tie-break’is oli Narmont algusest peale tagaajaja osas ning kuigi jõudis seisuni 7:8, ei suutnud ta mängu päästa. Allgurinil pole edetabelikohta, aga ta kuulus aastal 2012 maailma noorte paremikku ning mängib turniiril pärast ligi kaheaastast pausi, seega on tegemist ikkagi tasemel tennisistiga.

Õhtupoolikul oli võistlustules Maria Lota Kaul (11), kes kohtus Victoria Carlsteniga (Rootsi), kellele ta eelmisel nädalal Stockholmi turniiril kaotas. Täna sai Kaul veenva revanši tulemusega 6:2, 6:1.

scroll to top