fbpx
Close

Meeste teises liigas saavutas Marko Pählapuu elu teise etapivõidu

– Teise liiga finalistid Viktor Tjukavkin ja Marko Pählapuu / Foto: Erakogu

Eelmisest etapivõidust, mille meeste teise liiga üksikmängus saavutas Marko Pählapuu on möödunud pea kaks aastat. Nüüd siis tuli arvult teine esikoht.

Edetabeli esikümnest osales selle nädalavahetuse teise liiga etapil kuus mängijat. Neljast kõrgema asetusega mängijast jõudis vähemalt poolfinaali staadiumi vaid kogenud Viktor Tjukavkin (2). Tjukavkin, kes ei kaotanud teel finaali ühtegi setti, alistas poolfinaalis German Gluškovi (5/8) 7:5 7:5.

Kolmel viimasel aastal teise liiga paremikku kuuluv Marko Pählapuu näitas seekord taktikalist küpsust ja head stabiilsust. Ta on jõudnud väga paljudel etappidel poolfinaali ja vahel finaaligi, ent esikohale oli ta varem tulnud vaid ühe korra ja sedagi juba pea kaks aastat tagasi.

Erinevalt Tjukavkinist oli Pählapuu tabelipool raskem. Veerandfinaalis sai ta jagu eelmisest hooajast jõuliselt teise liiga tippkonkurentsi sekkunud (mitu etapivõitu) Erki Tammenurmest 6:2 6:7(4) 10:6. Poolfinaalis läks Pählapuul sitke tartlase Ergo Mõttuse alistamiseks vaja samuti kolme setti – 6:2 2:6 10:7.

Esikohamatš Pählapuu ja Tjukavkini vahel kulges esimese kontrolli all ning tema võidunumbrid olid 6:4 6:3.

scroll to top