Naiste liigatennise etapil sündis mitu huvitavat tulemust

– Tennis / Foto: Pixabay

Nädalavahetusel toimus SEB Liigatennises naiste konkurentsis kolm üksikmängu ja kaks paarismängu etappi.

Tallinnas Kadrioru Tennisekeskuses peeti teise ja kolmanda liiga üksik- ja paarismängu turniir. Tartus Toomeoru väljakutel toimus aga neljanda liiga üksikmäng.

Teise liiga üksikmängus oli taas sedasi, et kaks kõrgeima asetusega mängijat ei suutnud finaali jõuda. Teise asetusega Janika Roosimägi mängis end küll poolfinaali, kuid kaotas seal turniiri üllatajale Kristi Tiislärile (8) 6:7(5) 4:6. Kõrgeima asetusega Helen Ilumets pidi aga asjad pakkima juba oma esimeses mängus, alistudes Leone Kalale 4:6 5:7. Kala kaotas seejärel aga Marje Tammole, kes polnud liigatennises pikka aega nelja tugevama hulka jõudnud – 4:6 2:6. Poolfinaalis oli hilisem turniiri võitja Kati Voolas parem Tammost 4:6 6:4 10:8 ning esikomatšis Tiislärist 6:2 3:6 10:4. Muideks, Voolas oli väga lähedal välja kukkumisele veerandfinaalis, kus ta võitis napilt Anastasia Solovievat 6:4 2:6 11:9. Igal juhul on hea tõdeda, et konkurents teises liigas süveneb. Näiteks eelmise etapi võitja Maarika Matt teenis seekord ainsad võidud alles miinusringis.

– Teise liiga võitjal Kati Voolasel (vasakul) ja tema veerandfinaali vastasel Anastasia Solovieval on sarnane tennisevorm / Foto: Facebook

Sama liiga paarismängu turniiril jäi paaril Laura Rahe/Meeli Einpalu (2) eelmine etapivõit kordamata. Seekord suutis kogenud paar Anu Kaasik/Katrin Liivamägi nad alistada ülinapilt – 6:7(5) 6:2 12:10. Poolfinaalid olid samuti tasavägised: Rahe/Einpalu vs Liisi Järvesalu/Kati Voolas (3) 3:6 7:5 10:7, Kaasik/Liivamägi vs Nelli Sepp/Kai Uudeküll (1) 7:6(5) 6:4.

– Naiste teise liiga paarismängu finalistid Katrin Liivamägi/Anu Kaasik (1.) ja Laura Rahe/Meeli Einpalu (2) / Foto: Facebook

Sarnaselt teisele liigale ei jõudnud ka kolmanda liiga üksikmängus finaali kaks kõrgeima asetusega mängijat. Esimesena asetatud Marit Meeksa pidi poolfinaalis tunnistama Reelika Puki (5) 8:4 ja Aet Kull (2) veerandfinaalis Ann Hiiemaa (8) 8:7(6) paremust. Eelmise etapi finalisti Hiiemaa teekonna katkestas poolfinaalis Marit Mandelkorn (4) 8:5, kes vormistas seejärel endale etapivõidu, alistades esikohamängus Puki tulemusega 8:4.

– Naiste kolmanda liiga turniiri 2.koht Reelika Pukk ja võitja Marit Mandelkorn / Foto: Facebook

Kolmanda liiga paarismängus tulid esikohale favoriidid Liina Tamela ja Jana Trakmann (1). Poolfinaalis oldi üle Ülli Ennuste/Ragne Riimist 6:3 6:4 ja finaalis Riin Liplik/Kadi Taalbergist 7:5 6:4. Poolfinaalis said Liplik ja Taalberg jagu duetist Reelika Pukk/Kerli Tomp 6:2 6:3.

Neljanda liiga üksikmängu etapi Tartus võitis Maris Pärt (2), olles poolfinaalis parem Sirli Ottisest 6:4 6:4 ning finaalis uustulnuk Marina Orlovskist 6:3 6:3. Orlovski oli enne seda poolfinaalis alistanud 4:6 6:3 10:6 Mari Metsa.