fbpx
Close

Medvedev alistas Zverevi ja astus suure sammu poolfinaali suunas

– Daniil Medvedev | Foto: AP/Scanpix

ATP finaalturniiri Tokyo 1970 alagrupi esimeses voorus said võidu maailma esireket Novak Djokovic (Serbia) ja Daniil Medvedev (Venemaa, 4).

Selles grupis arvati kohe pärast loosimist, et otsustav on vaid üks mäng, kus kohtuvad Medvedev ja Alexander Zverev (Saksamaa, 5), sest Djokovic on selge favoriit, aga alagrupi neljas liige Diego Schwartzman (Argentiina, 8) pigem autsaider. Kahe viimati mainitu omavahelisest kohtumisest suurt midagi kirjutada pole, sest kuigi Schwartzman murdis esimesena Djokovici pallingu ja juhtis 2:1, võitis ta pärast seda vaid kolm geimi ja suursoosik võidutses 6:3, 6:2.

Medvedevi ja Zverevi kohtumine algas mõlemalt poolt ebakindlalt, võrreldes pühapäevaste London 2020 alagrupi mängudega oli seekordne heitlus üsna vigaderohke. Medvedev loovutas kohe oma pallingu, aga järgmises geimis tegi Zverev kolm topeltviga ja andis murde tagasi. Kummagi mehe serv ei olnud algul veenev ja murdevõimalusi tekkis veel, aga realiseeris neist ühe ainult Medvedev, kes võitis seti 6:3. Aga esimese seti madalast kvaliteedist annab tunnistust fakt, et isegi võitja tegi lihtvigu (14) rohkem kui äralööke (10), kuid Zverevil oli see suhe lausa 18:7.

Teises setis servimäng paranes mõlemalt poolt. Seti keskel oli Medvedev jõudnud juba äralöökide/lihtvigade arvestuses plussi 19:17. Enamik pikki punkte langes Venemaa tennisisti saagiks, Zverev püsis aga konkurentsis suuresti tänu sellele, et parandas esimese servi õnnestumisprotsenti. Kuid Medvedev oli pallivahetustes ikkagi teravam ja üks murre tal ka õnnestus seisul 3:3. Sellest piisas 6:3, 6:4 võiduks.

Enne tänast mängu oli Zverev omavahelistes kohtumistes Medvedeviga ees 5:2, kuid Saksamaa mängija juhtis pärast 2018. aastat 4:0, kui tema oli juba kaks hooaega kuulunud maailma esikümnesse, aga Medvedev jõudis sinna alles mullu augustis. Kahe viimase hooaja mängudega oli juba Medvedev ees 2:1 ja ta võitis ka nädal tagasi Zverevit Pariisi turniiri finaalis. Tänane mäng näitas, et jõudude vahekord on selles paaris üsna selgelt Venemaa tennisisti kasuks.

Medvedev võitis täna nii ässade (4:3) kui ka topeltvigadega (2:7 ehk siis viie võrra vähem), kuid sai esimest pallingut sisse pisut vähem kui Zverev (67% vs 72%). Kõige otsustavamad olid aga hoopis teisest pallingust teenitud punktid – Medvedev 57 ja Zverev vaid 21%. Eks oma osa oli selles ka seitsmel topeltveal.

Teisipäeval on London 2020 alagrupis kell 16 (Eesti aeg) vastamisi esimese vooru võitjad Rafael Nadal (Hispaania, 2) ja Dominic Thiem (Austria, 3) ning õhtul kell 22 Stefanos Tsitsipas (Kreeka, 6) ja Andrei Rublev (Venemaa, 7). Nadal kindlustaks pääsu poolfinaali, kui võidaks kahes setis. Samuti saaks Nadal edasi kolmesetilise võiduga, kui Rublev alistaks Tsitsipase. Thiem pääseks aga võiduga edasi juhul, kui Tsitsipas alistaks Rublevi. Seega võib üks poolfinalist teises voorus selguda.

scroll to top