fbpx
Close

Ott Ahonen noorte Mastersist: hädakisaks põhjust ei ole

– Ott Ahonen koos Brit Martiniga / Foto: ETL/Igor Pissarev

Möödunud nädalavahetusel peeti Tondi Tennisekeskuses Alexela Masters turniirid noortele seitsmes vanuseklassis. Eesti Tennise Liidu U14 arenguprogrammi vedav treener Ott Ahonen jälgis noorte esitusi teravapilkselt kohapeal.

Käesoleva aasta algusest Eesti Tennise Liidu poolt ellu kutsutud U14 arenguprogrammi juhtiv Ott Ahonen ütles Tennisnetile, et noorte üldine tase on rahuldav.

“Turniirile said pääsme ju iga vanuseklassi edetabeli kaheksa paremat, kuid U14 tüdrukute turniirilt olid puudu kolm tugevamat ja poistel kaks mängijat. Mõnes mõttes oligi huvitav jälgida, kes ja kas ning kuidas on arenenud. Omavahelist pusimist oli meeldivalt palju.”

Viljandis omanimelist tennisekooli vedav Ahonen märkis, et heameelt valmistab poiste ühtlane tase.

“Eesti omavanuste tippu kuuluvate U12 ja U14 poiste tase on ühtlaselt hea. Kindlasti on selle vanuseklassi poiste seas mängijaid, kes taseme poolest oleks võinud samuti  turniirist osa võtta. Tüdrukutel on minu hinnangul seis pisut hõredam, kuid tütarlaste võitluslikkust oli rõõm vaadata.”

“Kui nimeliselt kedagi välja tuua, siis tooksin arengu, mitte resultaadi mõttes esile kolm nime: Andre Karel Kalle, Kaspar Lusti ja Edwin Averjanov. Usun, et neile on kõvasti kasuks tulnud ka U14 laagrites osalemine,” lisas Ahonen.

Tulevikku silmas pidades käis Ahonen ka Audentese tennisehallis, kus vaatas Eesti kõige nooremate, vanuseklassi U10 aasta viimast turniiri.

“No selles vanuses on veel väga tihe rebimine, mängijaid on palju. Eks ma olen endale mõned nimed märkmikusse kirja ka pannud,” kinnitas Ahonen.

scroll to top