fbpx
Close
PAF.ee

Mattias Siimar sai USAs väärika tunnustuse osaliseks

– Mattias Siimar All American nimetuse saajate piltide taustal. Parempoolseimal seinapildil Mattiase enda pilt / Foto: Erakogu

Michigani ülikoolis õppivad Mattias Siimar ja Kristofer Siimar pääsesid sinna tagasi pärast pikka pausi. Eelmine hooaeg ülikoolitennises jäi küll lühikeseks, ent kujunes edukaks. Seda tõestab ka tõik, et Mattias Siimar sai All American tiitli. Tennisnet vestles temaga seoses sellega.

All American tiitli saanute nimekirja peetakse juba alates 1904. aastast. Michigani ülikoolis on All American tiitli saanute pildid tennisehalli seinale üles riputatud. Tegemist on igati auväärse tunnustusega. Arvesse tuleb võtta, et USA ülikoolitennise näol on tegemist väga tõsise ja konkurentsitiheda võistlussarjaga.

Räägi palun lähemalt, millega on All American tiitli puhul tegemist?

All American tiitel jagatakse iga aasta USA ülikoolitennise 16 parimale paaris- ja üksikmängijale (kokku 32). Mina sai selle paarismängus. Olin oma paarilise Andrew Fentyga (muuhulgas jõuti koos aasta tagasi Ann Arbori Challengeril poolfinaali – toim.) ränkingus teisel kohal enne kui hooaeg Covid-19 tõttu lõpetati. Momendil olen paarismängus samuti teisel kohal.”

– Michigani Ülikooli tennisehall / Foto: Erakogu

Mitu Michigani ülikooli tennisemängijat on sama tunnustuse osaliseks saanud?

“Michigani ülikoolis loodi tennise programm juba 1893. aastal (!). Esimese All American tiitli pälvis Michigani mängija 1957. aastal. Hetkeseisuga on kokku 26 Michigani mängijat selle tiitli saanud.”

Millal jõudsid vennaga USA-sse ja kuidas sealne olukord võrreldes Eestiga tundus? Kuidas jätkub õppetöö?

“Jõudsime Kristoferiga USA-sse 4. jaanuaril. Tulime nii ruttu, et saaksime enne esimesi mänge tiimiga trenni teha. Esimene mäng on meil 23. jaanuaril. Õppetöö algab ülikoolis 19. jaanuarist. Üliõpilaslinnak on väga tühi. Õppetöö pole küll veel alanud, aga tean, et paljud üliõpilased ei tule siia kohale, kuna see semester toimub online-õppes. Seega, tuleb vaikne semester. Restoranid on küll avatud, aga olukord on suhteliselt sama nagu Eestis aasta alguses.”

– Kristofer ja Mattias Siimar / Foto: Erakogu

“Tennisetiimiga teeme kolm korda nädalas Covid-19 testi, et viiruse levikut piirata ja nakatumist vältida. Hetkel on kõik poisid tiimis terved. Õppetöö on ju sel semestril virtuaalne, nii et klassi füüsiliselt kohale ei pea minema.”

Palju treenite ja kuidas on korraldatud treeningprotsess praegu?

“Treeningud toimuvad nagu ennegi. Praegu mängime päevas kolm tundi tennist ja teeme ühe tunni füssi. Kõik toimib normaalselt. Kui treeningute pauside ajal veidi puhkame ja joome, siis peavad kõigil maskid peas olema. Muidu on nagu ikka. Sel aastal mängime ainult oma konverentsi tiimidega, et reisimist vältida. Seega sõidame igale poole bussiga, mitte lennukiga.”

scroll to top