fbpx
Close

Mattias Siimar alistas Vladimir Ivanovi ja kohtub finaalis türklase Ergi Kirkiniga

– Mattias Siimar jõudis Tallink Estonian Openil finaali / Foto: Karmen Kärg

Tallink Estonian Openil (M15) Pärnus heitlesid täna meeste üksikmängus finaalikoha eest Vladimir Ivanov ja Mattias Siimar. Ühtpidi kahju, et Eesti tennisistid olid vastamisi, teisalt garanteeris see, et ühe finaalikoha hõivab kindlasti meie mees.

Mattias Siimar oli senistes mängudes, aga eelkõige neist kahes viimases, näidanud väga head minekut. Vladimir Ivanov seevastu pole tervikuna ehk oma kõige paremat tennist demonstreerinud. Samas, kriitilistel hetkedel ja kui oli oht, et vastane läheb eest ära, suutis Ivanov end koguda ja taktikat muuta. Ja muidugi teisena asetatud Otto Virtaneni alistamine veerandfinaalis räägib iseenda eest. Siimar lülitas aga ennist konkurentsist nii kolmandana asetatud Benjamin Locki (Zimbabwe) kui Eesti MV finalisti Kenneth Raisma.

Väga sarnase mustriga algas ka see poolfinaal. Ivanov jäi 1,5 seti jagu passiivseks ja ohjad olid kindlalt Siimari käes. Kuigi Siimari setivõit 6:4 eeldab justkui väga võrdset heitlust, siis tegelik pilt oli veenvam. Ivanov “ärkas” taas teise seti keskel, peale 2:3 kaotusseisu ja servimurdega taha jäämist. Järgmises neljas geimis loovutas Ivanov Siimarile ainult viis punkti ja võitis seti tulemusega 6:3.

Otsustavas setis mängu kvaliteet tõusis küll mõlemalt poolt, kuid ikkagi sai määravaks see, et Siimar oli agressiivsem ja riskeeris rohkem. Mõnel puhul Ivanov lõi surve all olles imelöögi, ent sellest ei piisanud. Siimar tegi tähtsa servimurde seisul 3:2 ning viis seti ja kogu mängu võiduka lõpuni – 6:4, 3:6, 6:2.

Siimar lõi kuus ässa Ivanovi viie vastu, topeltvigu tegi Siimar neli ja Ivanov kolm. Suurim erinevus tuli sisse esimeselt servilt võidetud punktides. Kui Siimari %-ks kujunesid kõrged 83%, siis Ivanovil jäi see liiga madalaks – 61%.

Finaalis läheb Siimar vastamisi turniiril esimesena asetatud türklase Ergi Kirkiniga (ATP 400.), kes võitis poolfinaalis väga veenvalt itaallase Simone Roncalli (ATP 682.) 6:1, 6:2.

Turniiritabeli leiad SIIT.

scroll to top