fbpx
Close

Elena Malõgina ja Maileen Nuudi olid Pärnus avaringis võidukad

– Elena Malõgina jõudis Tallink Estonian Openil teise ringi / Foto: Igor Pissarev/ETL

ITF-i turniiril (W25) Tallink Estonian Open Pärnus said naiste üksikmängus täna peetud kõik avaringi kohtumised. Kui teisipäeval lunastas pääsme 16 tugevama hulka esimesena asetatud Kaia Kanepi, siis täna lisandusid talle Eesti tennisistidest Elena Malõgina ja Maileen Nuudi.

Äsja oma kolmandat ITF-i turniirivõitu tähistanud Elena Malõgina läks kohe avaringis kokku noore Läti tennisisti, kuuendana asetatud Kamilla Bartonega. Lätlanna tuli väljakule teibitud õlaga ja mängu edenedes oli näha, et õlavigastus pärssis tema mängu üha rohkem, mistõttu pole ka üllatav, et Malõgina sai lõppkokkuvõttes üsna kerge võidu, kuigi esimeses setis pidi ta mitu korda oma servi hoidma kaotusseisus. Malõgina 6:3 võidetud esimese seti järel ja 2:1 eduseisult teises setis andis Bartone Eesti kolmandale reketile loobumise.

Maileen Nuudi tundis end samuti platsil hästi. Ta ei andnud mingeid võimalusi Iveta Dapkutele (Leedu). Võidunumbrid olid veenvad 6:3, 6:1.

Seega näeme Tallink Estonian Openi 1/8 finaalis kolme Eesti tennisisti, Kaia Kanepit, Elena Malõginat ja Maileen Nuudit.

Ülejäänud Eesti tennisistidel nii hästi ei läinud, kuigi kolmekordsel Eesti meistril Maria Lota Kaulil olid kõik võimalused end teise ringi murda. Veidi üle kahe tunni kestnud kohtumises jäi Kaul alla Slovakkia tennisistile Viktoria Morvayovale. Avaseti Kaul ligemale 800 kohta maailma edetabelis kõrgemal asetseva mängija vastu võitis 6:4 ja mängupilt võinuks eeldada isegi kindlamat setivõitu. Olukord oluliselt ei muutunud ka teise seti alguses, ent määravaks sai seitsmes geim, mille Kaul 40:0 eduseisult sisuliselt kinkis vastasele, tehes seal muuhulgas kaks topeltviga. Teine sett Morvayovale 6:3. Otsustavas setis ei leidnudki Kaul enam mängukindlust, suur hulk vigu ja vastase kasvanud enesekindlus tähendas seda, et 6:2 setivõit viisid slovakitari järgmisesse ringi. Kauli kontole kogunes liiga palju topeltvigu, mis on talle saatuslikuks saanud ka mitmes varasemas mängus – 11.

Lissi Kubre jäi alla neljandana asetatatud Türgi tennisistile Berfu Cengizile tulemusega 3:6, 3:6. Sitkelt võidelnud Katriin Saar pidi tunnistama soomlanna Liisa Vehviläineni paremust – 6:7, 4:6.

Turniiritabeli leiad SIIT.

scroll to top