Mattias Siimar jäi südika esituse järel finaalis alla Ergi Kirkinile

– Tallink Estonian Openi võitja Ergi Kirkin / Foto: Toomas Kuum

Tallink Estonian Openi (ITF M15) meeste üksikmängu finaalis Pärnu Kesklinna Tenniseklubis kohtusid Mattias Siimar (ATP 1316.) ja Türgi tennisist Ergi Kirkin (ATP 400.).

Omavahel polnud mehed täiskasvanute klassis veel kohtunud. Samas tunti teineteist juba noorteklassi aegadest ja oldi ka koos paarismängu mängitud. Mattias Siimari esitused eelmistes ringides andsid lootust, et maailma edetabelis pea 900 kohta tagapool asetseval Eesti tennisistil on head šansid karjääri esimene ITF-i turniiri tiitel noppida. Pealegi pole Siimari edetabelikoht päris objektiivne, sest ta pole palju ITF-i turniiridel kaasa lüüa saanud.

Avasett algas kohe Siimari poolt servimurdega. Türklane võitis oma esimese punkti alles kolmandas geimis, enne seda oli mängitud punktide seis Siimarile 9:0. Iga geimiga Kirkini mängukindlus siiski kasvas ja selle tulemusena tuli vastu servimurre seisul 4:3 Siimarile. Õnneks tegi türklane järgmises servigeimis kaks topeltviga, mis aitas Siimaril taas ette minna. Paraku jäid kaks settpalli Siimaril kasutamata. Kuid tema domineerimine jätkus, taas kord sai vastase serv murtud ja teenitud setivõit numbritega 7:5.

Ka teise seti avageimis oli Siimaril kohe võimalus Kirkini palling ära võtta, ent kasutamata šanss päädis hoopis oma servi loovutamisega. Tulemuseks 0:3 kaotusseisu jäämine. Peale seda mäng tasakaalustus. Seisul 2:4 oli Siimaril taas kasutada kaks murdepalli, ent uuesti tuli türklane raskest seisut välja. Teine sett Kirkinile 6:3.

Otsustav sett. Siimar päästis seisul 1:1 murdepalli hea serviga ja sama tegi Kirkin omakorda kahel korral järgmises geimis. Seega peale vastastikuseid võimalusi seis viigis 2:2. Väga võitlusliku, vahelduva eduga kulgenud ja mängu pikima geimi võitmisega asus Siimar juhtima 3:2. Paraku leidis meie tennisist kahe geimi pärast end kaotusseisus 3:4, saatuslikuks said mõned lihtvead. Siit alates kontrollis mängu juba Kirkin, ta ei teinud üldse lihtvigu ja võitis otsustava seti 6:3.

– Väga hea turniiri teinud Mattias Siimar teise koha karikaga / Foto: Toomas Kuum

Mängujärgselt kiitis sümpaatne türklane turniiri korraldust ja tõdes, et finaali tase oli kõrge ja võit ei tulnud sugugi lihtsalt, millest annab ju tunnistust ka mänguseis.

Kokkuvõttes väga hea turniiri mänginud Mattias Siimar peab oma mänguga rahule jääma. Siimar ise jäi samuti oma esitusega igati rahule ja tõdes, et seekord jäi tal esikohast natuke puudu.