Siimar, Raisma ja Ivanov mängivad Tallink Estonian Openi veerandfinaalis

– Mattias Siimar demonstreeris väga head minekut / Foto: Karmen Kärg

Tallink Estonian Openil (ITF M15) Pärnus oli täna Eesti meestennisistidele hea päev. Neljast mehest, kes tänastes teise ringi mängudes platsile tulid, jätkab turniiri kolm. Homme heideldakse veerandfinaalis.

Omavahel läksid teises ringis kokku valitsev Eesti meister Vladimir Ivanov ja Siim Troost. Troost on olnud Ivanovile ebamugav vastane ja selle tõestuseks kujuneski mäng kolmesetiliseks. Avasett läks Troostile 6:4 ja ka teine sett kulges geim-geimilt. Mitu korda oli Troostil võimalus edu kahegeimiliseks kasvatada, ent neil hetkil leidis kogenud Ivanov oma tavapärase kindluse ja mängis agressiivsemalt ning nii jõutigi kiiresse lõppmängu. Seal eksis Troost palju ja teine sett lõpuks Ivanovile 7:6(1). Ka otsustavas setis jätkus võrdset mängu seisuni 3:3, seejärel võttis Ivanov ohjad enda kätte ja viimased kolm geimi läksid juba veenvalt talle. Seega kolmas sett Ivanovile tulemusega 6:3.

Suurepärase esituse tegi aga Mattias Siimar, kes kohtus kolmandana asetatud Zimbabwe tennisti Benjamin Lockiga. Maailma 500 parema hulka kuuluv Lock on tugeva serviga, kuid Siimar suutis enam-jaolt palli ilusti mängu panna ja ei andnud eeldatavale favoriidile palju hingamisruumi. Siimar käis tihti võrgus ja tegi seda edukalt. Vastane teenis oma ainsad kaks murdepalli teises setis. Need said Siimari poolt likvideeritud õnnestunud servidega. Siimari võidunumbrid 6:3, 6:4.

Kenneth Raisma kohtus leedulase Tadas Babelisega. Analoogselt Siimarile käis Raisma palju võrgus ja tegi seda samuti osavalt, paigutades lendpalli tihti võrgu ette, kuhu vastane lihtsalt ei jõudnud. Vaatamata avaseti võidunumbritele 7:5, ei olnud sellist tunnet, et Raisma võiks kaotada. Teine sett juba kindlamini talle – 6:2.