Kaia Kanepil läks poolfinaali pääsemiseks vaja kolme setti

– Kaia Kanepi / Foto: Karmen Kärg

Tallink Estonian Openi (ITF W25) naiste üksikmängus oli täna võistlustules ainsa eestlasena jätkav Kaia Kanepi. Maailma 80. reket kohtus veerandfinaalis 19-aastase austerlanna Sinja Krausiga (WTA 666.).

Kaia Kanepi alustas mängu rabedalt, Kraus seevastu väga südikalt, tundmata aukartust endast nimekama oponendi vastu. Kanepi loovutas seisult 2:2 neli geimi järjepanu ning kaotas avaseti 2:6. Arvestades seda, et Kraus tuli põhitabelisse läbi kvalifikatsiooni, siis tema mängutase üllatas meeldivalt. Austerlanna varieeris löökidega, surve all olles tõmbas tempo kõrgete pallidega maha, samas lühemate pallide puhul oli väga terav. Eriti hästi töötas Krausil tagakäe löök piki joont. Kanepi seevastu eksis mitmel puhul healt positsioonilt ning ei leidnud korralikku mängurütmi.

Mõneti säilis sama mängupilt ka teises setis. Vast selle erinevusega, et Kanepi tegi vähem vigu ja oli rohkem kontsentreeritud. Publik toetas ka teda, seda oli Pärnu Kesklinna tenniseväljakutele kohale tulnud ligemale 200-250 inimest. Kanepi hoidis 1-2 geimilist edu kuni 5:3-ni. Vaatamata kahele settpallile oma servil olid ühel hetkel tablool viiginumbrid 5:5. Pealtvaatajate närvidel mänginud Kanepi võttis end kaheks viimaseks geimiks siiski kokku ja sett talle 7:5.

Otsustavas setis andis austerlanna puhul tunda väsimus ja samas Kanepi ründemängu kindlus tõusis. Selles mängufaasis meie tennisist enam publikule närvikõdi ei valmistanud ja viis mängu võiduka lõpuni. Seega lõpptulemuseks kujunes 2:6, 7:5, 6:2. Siinkohal tuleb siiski jagada kamaluga kiidusõnu Sinja Krausile, kes näitas oma taktikalist küpsust ja võitlusvaimu.

Poolfinaalis kohtub Kaia Kanepi neljandana asetatud Türgi tennisisti Berfu Cengiziga (WTA 369.), kes alistas veerandfinaalis slovakitari Viktoria Morvayova 6:0, 6:3. Teise poolfinaalpaari moodustavad Oleksandra Oliynykova (Horvaatia, WTA 691.) – Anna Siskova (Tšehhi, WTA 452.).